Pondelok22. december 2025, meniny má Adela, zajtra Nadežda, Naďa

Vo veku 80 rokov zomrel džezmen Arnvid Meyer

Arnvid Meyer († 80)
Arnvid Meyer († 80) (Zdroj: ČTK)

KODAŇ - Vo veku 80 rokov zomrel v utorok dánsky džezmen, hráč na trúbku a hudobný manažér Arnvid Meyer. Informoval o tom jeho syn Cim bez uvedenia príčiny smrti.

Kariéru odštartoval džezmen po druhej svetovej vojne. Práve jemu sa často pripisuje zásluha na tom, že v Kodani sa v 60. a 70. rokoch vytvorila solídna džezová scéna. V tom čase sa v Dánsku udomácnilo veľa kvalitných amerických hudobníkov. Zvlášť Kodaň im prirástla k srdcu pre jej jedinečnú atmosféru.

V rokoch 1959 až 1973 mal vlastné sexteto. S jeho kapelou v Kodani koncertovali napríklad Benny Carter, Bill Coleman, Roy Eldridge, Coleman Hawkins a Ben Webster. Meyer sa tiež zaslúžil o založenie Dánskej džezovej federácie a rôznych menších asociácií. Okrem toho napísal niekoľko kníh o hudbe.
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu