Piatok24. máj 2024, meniny má Ela, Vanesa, zajtra Urban

Dni majstrov na hrade

Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2007 Vás pozývajú stráviť prvý septembrový víkend na Bratislavskom hrade, kde sa uskutoční - Festival remesiel – Dni majstrov na hrade 2007.

17. ročník festivalu tradičného remesla a ľudových výrob Vám sľubuje viac ako 100 ľudových remeselníkov z celého Slovenska, ktorí Vám predvedú svoju šikovnosť a umenie, ukážu Vám tradičné výroby a medzi nimi aj niektoré zabudnuté remeslá.

O dobrú náladu sa postarajú viaceré hudobné skupiny, bábkové divadlo, či škola remesiel pre detských návštevníkov festivalu. Bratislavský hrad Vám svoje brány otvorí o desiatej hodine a deň Vám spríjemní množstvom atrakcií, zaujímavými a inšpiratívnymi sprievodnými podujatiami pre deti i dospelých až do osemnástej hodiny. Usporiadateľmi festivalu sú: ÚĽUV, BKIS, Mesto Bratislava, Kancelária Národnej rady SR.

Dni majstrov na hrade 2007 – sob/ned 1., 2. septembra 2007 – 10:00 – 18:00

SOBOTA:

10:00 hlavná scéna:
Slávnostné otvorenie Dňa majstrov na hrade (trombitáši z Lúk pod Makytou, rozkazovači z Hrochote, mužská spevácka skupina z Heľpy)

11:00 detská scéna:
Tradičné bábkové divadlo Teatro Carnevalo

12:00 hlavná scéna:
Folklór na hrade (účinkujú folklórne skupiny z Hrochote, Lúk pod Makytou a Heľpy)

13:00 hlavná scéna:
Banda

13:30 detská scéna:
Tradičné bábkové divadlo Anton Anderle

14:00 hlavná scéna:
Karpatské horké

15:00 hlavná scéna:
Prehliadka ľudových hudobných nástrojov ÚĽUV (uvádza Milan Rusko)

15:00 detská scéna:
Papierové kráľovstvo Karola Krčmára

16:00 hlavná scéna:
Prehliadka tradičnej odevnej tvorby ÚĽUV – FS Gymnik Bratislava

17:00 hlavná scéna:
Bashavel

Po celý deň:
Živé múzeum domácich prác – Folklórna skupina KONOPA z Kozároviec, voľné vyhrávanie ľudových muzikantov

NEDEĽA:

10:00 hlavná scéna:
Otvorenie druhého Dňa majstrov (trombitáši z Lúk pod Makytou, rozkazovači z Hrochote, mužská spevácka skupina z Heľpy, goralská ľudová hudba z Liesku)

10:30 detská scéna:
Tradičné bábkové divadlo Teatro Carnevalo

11:30 hlavná scéna:
Divadlo LUDUS: Do dávnych čias mesta nakuknite decká!

12:30 detská scéna:
Tradičné bábkové divadlo Anton Anderle

13:00 hlavná scéna:
Grasscountry

14:00 hlavná scéna:
Romano Stilo

15:00 hlavná scéna:
Prehliadka ľudových hudobných nástrojov ÚĽUV (uvádza Milan Rusko)

15:00 detská scéna:
Papierové kráľovstvo Karola Krčmára

16:00 hlavná scéna:
Prehliadka tradičnej odevnej tvorby ÚĽUV – FS Gymnik Bratislava

17:00 hlavná scéna:
Folklór na hrade (trombitáši z Lúk pod Makytou, rozkazovači z Hrochote, mužská spevácka skupina z Heľpy, goralská ľudová hudba z Liesku)

Po celý deň:
Voľné vyhrávanie ľudových muzikantov
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu