Štvrtok, 27. január 2022. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Čarodejník príde na Novú scénu v apríli

ČarodejníkGaléria fotiek (3)
Čarodejník

BRATISLAVA - V polovici apríla Divadlo Nová scéna uvedie v premiére svetoznámu rozprávku – muzikál „Čarodejník z krajiny OZ“. Mnohí z nás si pamätajú úžasnú Judy Garland ako Dorotku vo filmovej verzii amerického muzikálu, ktorá sa vďaka tejto roli vyšvihla na svetové muzikálové výslnie.


Na slovenských doskách sa v úlohe Dorotky predstaví herečka Novej scény Katarína Ivanková. Poteší a zaujme i ďalšie herecké obsadenie Andrea Kiráľová, Přemek Boublík, Róbert Halák a ďalší. Vo vedľajších úlohách dostanú priestor študenti herectva z Konzervatória v Bratislave.

Divadelná adaptácia svetoznámej knihy o hľadaní cesty domov malej Dorotky a jej troch priateľov – plechového drevorubača, hastroša a zbabelého leva. Na svojej púti prechádza Dorotka čarovnými krajinami, až napokon dospieva za pomoci čarodejníka v krajine Oz k prekvapujúcemu poznaniu. Dramatizátor a režisér Michal Náhlík zvolil prerozprávanie príbehu blízke dnešným deťom – množstvo pesničiek, vtipných výstupov a bohatej vizuálnej obraznosti.

Muzikál nebude len hudobnou pastvou pre uši, ale zároveň vizuálne stvárnenie bude mať nádhernú rozprávkovú scénu, ktorú vytvorila Anita Szokeová a úžasné kostýmy rozprávkových postáv a zvieratiek, ktoré vytvorila Lenka Kadlečíková.

Predstavením Čarodejník z krajiny Oz nadväzuje DNS na svoju dlhodobú snahu splácať podlžnosti voči detskému divákovi. Svojou umeleckou kvalitou, výbornou hudbou a výpravnosťou však určite zaujme aj dospelého diváka.

Premiéra Čarodejníka z krajiny Oz sa uskutoční v sobotu 16.apríla 2011.
ZDROJ: PR článok/FOTO: Nová scéna Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články