Piatok1. december 2023, meniny má Edmund, zajtra Bibiána, Viviána

V nedeľu sa odovzdávali ocenenia Krištáľové krídlo

Ocenenie v kategórii za publicistiku a literatúru si odniesla redaktorka TV Markíza Zlatica Puškárová. Zobraziť galériu (5)
Ocenenie v kategórii za publicistiku a literatúru si odniesla redaktorka TV Markíza Zlatica Puškárová.

BRATISLAVA - Cenu Krištáľové krídlo za hudbu, divadlo a film, šport, medicínu a vedu, publicistiku a literatúru, hospodárstvo, výtvarné umenie a architektúru a mimoriadnu cenu udeľovali v nedeľu už po deviatykrát. Tohtoročný slávnostný večer odovzdávania cien osobnostiam, ktorý moderoval Štefan Skrúcaný, sa uskutočnil v nitrianskom Divadle Andreja Bagara. Záznam z programu, v ktorom vystúpili Helena Vondráčková, Dan Bárta, ale aj Peter Cmorík a ďalší, odvysiela v utorok televízia Markíza.

Mimoriadnu cenu, ktorá sa udeľuje za celoživotné dielo, získal herec Leopold Haverl. Ocenenie v kategórii za publicistiku a literatúru si odniesla redaktorka TV Markíza Zlatica Puškárová. Krištáľové krídlo za hudbu získal klavirista a skladateľ Mikuláš Škuta a za výtvarné umenie a architektúru fotograf Dušan Kállay. V kategórii hospodárstvo uspel ekonóm Eugen Jurzyca, za podnikateľský úspech bol ocenený predseda predstavenstva Matador, a.s. Púchov Štefan Rosina. Cenu za medicínu získala Silvia Pastoreková zo SAV a cenu za divadlo a film herečka Ingrid Timková. Z nominovaných športovcov bol tento rok ocenený brankár petržalskej Artmédie Juraj Čobej. Nositeľov ocenení vyberala 13-členná porota zložená zo zástupcov všetkých oceňovaných oblastí. Udeľovanie cien sa uskutočnilo pod záštitou prezidenta republiky Ivana Gašparoviča.
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu