°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Chcel požiadať priateľku o ruku, zasiahol ju blesk

Bethany Lottová a Richard Butler
Bethany Lottová a Richard Butler
10.06.2010 15:40

KNOXVILLE - Nečakane tragicky sa skončil výlet dvoch mladých ľudí v horách. Mladík sa práve chystal požiadať svoju priateľku o ruku, keď do nej udrel blesk a tá následkom zranení na mieste podľahla.


Z výletu do hôr v Severnej Karolíne sa bude Richard Butler (30) spamätávať ešte veľmi dlho. Prišiel v nich totiž o svoju dlhoročnú priateľku, Bethany Lottovú (25), ktorú sa v prírode práve chystal požiadať o ruku.

Pri výstupe na jeden z vrcholkov sa odrazu spustil prudký lejak, sprevádzaný bleskami. Tie zasiahli oboch zaľúbencov, pričom Bethany spôsobili smrteľné zranenia, ktorým na mieste podľahla.

"Blesk ma odhodil o niekoľko metrov ďalej; potom som sa otočil a videl som ju ležať pár metrov odo mňa, tak som sa k nej priplazil," povedal Butler. "Približne 15 minút som ju oživoval a takisto som sa pokúšal z mobilného telefónu privolať pomoc, bohužiaľ bezúspešne," dodáva nešťastný mladík.

Butler utrpel popáleniny tretieho stupňa, z ktorých sa bude liečiť niekoľko týždňov. Ako dodala jeho matka, rana na duši spôsobená stratou milovanej osoby sa však tak skoro určite nezahojí.

 

 


Nástroje k článku



FOTO: AP;
VIDEO: AP;
ZDROJ: yahoo.com, np

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články