Sobota, 4. február 2023. Meniny má Veronika, zajtra Agáta.

Populárny podcast prispel k odsúdeniu muža za vraždu manželky: Zabil ju, aby mohol mať vzťah so študentkou

Galéria fotiek (1)
Zdroj: Youtube/7NEWS Australia

SYDNEY - Austrálsky súd poslal koncom minulého roka na 24 rokov do väzenia bývalého stredoškolského učiteľa a niekdajšiu hviezdu ragbyovej ligy Christophera Dawsona za vraždu jeho manželky Lynette. Zabil ju pred štyridsiatimi rokmi, aby mohol mať vzťah s násťročnou študentkou, ktorá vtedy u rodiny robila pestúnku.


K dolapeniu Dawsona prispel populárny podcast, ktorý podľa BBC od vydania v roku 2018 nazbieral viac ako 60 miliónov stiahnutí. V priebehu rokov bol prípad Lynette, ktorá v januári 1982 zmizla bez stopy, otvorený v troch samostatných vyšetrovaniach, ale až tento rok padol verdikt, ktorým bol sedemdesiatštyriročný Dawson odsúdený na trest odňatia slobody.

Políciu prinútil znovu sa zaoberať prípadom austrálsky podcast The Teacher's Pet (Učiteľov maznáčik). Ten tiež pomohol zhromaždiť dostatok dôkazov, aby mohla polícia v roku 2018 proti Dawsonovi vzniesť obvinenia, napísal server BBC. Telo Lynette sa doposiaľ nenašlo. "Pán Dawson nie je podľa súčasných meradiel starý, ale realita je taká, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedožije chvíle (roku 2040), kedy by mohol byť podmienečne prepustený," uviedol sudca Ian Harrison.

Právnik odsúdeného Greg Walsh sa plánuje voči verdiktu súdu odvolať. Podcast, ktorý vyobrazuje Dawsona ako páchateľa, mu podľa Walsha neumožnil férové súdne konanie. "Prestali sme dúfať, že by tento deň mohol niekedy prísť. Teraz Lyn potrebujeme nájsť a uložiť ju na odpočinok," uviedol podľa denníka The Guardian brat zavraždenej Greg Simms. 

Viac o téme:


 
 

Najčítanejšie články