°C

Utorok, 26. máj 2020. Meniny má Dušan, zajtra Iveta.

FOTO najdrahšej vily v Európe: Pozrite sa dovnútra hniezda neresti, ktoré stojí stovky miliónov

Zdroj: profimedia.sk
28.02.2020 12:24

CANNES - Slávna bublinová vila na Francúzskej riviére, ktorú vlastní módny magnát Pierre Cardin, je opäť na predaj za neuveriteľných 360 miliónov eur. Nehnuteľnosť slúži ako miesto divokých večierkov, ktorých sa zúčastnila už nejedna slávna osobnosť. Podľa viacerých odborníkov na realitný trh je vila najdrahšou v celej Európe.


Tzv. Bubble Palace s rozlohou 1200 metrov štvorcových bola postavená v rokoch 1975 až 1989 maďarským architektom Anttim Lovagom. Pierre Cardin ju kúpil na začiatku deväťdesiatych rokov po smrti pôvodného majiteľa. Už nejaký ten rok sa ju snaží predať, no zatiaľ bez úspechu. V roku 2015 ju napríklad ponúkal za zhruba 350 miliónov eur, no nepodarilo sa mu prilákať nijakých záujemcov.

FOTO najdrahšej vily v
Zdroj: profimedia.sk

FOTO najdrahšej vily v
Zdroj: profimedia.sk

Realitná agentúra Christies sídlo opisuje ako skvost modernej architektúry. Vo bublinkovej vile sa dlhé roky usporadúvali divoké večierky či módne prehliadky, na ktorých sa vystriedalo mnoho známych osobností vrátane Pierca Brosnana, Dakoty Fanning alebo Zoe Kravitz. Brosnan tam dokonca oslavoval svoje štyridsiate narodeniny.

FOTO najdrahšej vily v
Zdroj: profimedia.sk

FOTO najdrahšej vily v
Zdroj: profimedia.sk

Súčasťou masívnej stavby je desať jedinečných apartmánov, jedenásť izieb, tri bazény, luxusné záhrady a amfiteáter s kapacitou päťsto miest s výhľadom na južné pobrežie Francúzska. Cardin v nej neskôr bez stavebného povolenia vybudoval aj vlastné divadlo s výhľadom na more. Dostal preto pokutu a divadlo musel zbúrať.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk
VIDEO: Youtube/derinquisitor

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články