VIDEO Mladík zbadal dieru v stene, chcel vedieť, čo v nej je: Keď TO vyliezlo von, striaslo ho | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

VIDEO Mladík zbadal dieru v stene, chcel vedieť, čo v nej je: Keď TO vyliezlo von, striaslo ho

Zdroj: YouTube/Viral Press
22.09.2019 13:29

WILTSHIRE - Video pochádzajúce z anglického grófstva Wiltshire zachytáva obrovského pavúka, na ktorého náhodou narazil Chris Brown, keď ho upútala diera v tehle pred jeho kanceláriou. Pozoruhodné je, že druh tohto článkonožca sa doteraz vyskytoval najmä v južných častiach Európy.


Globálne otepľovanie a s tým spojená zmena klímy sa postupne prejavuje vo všetkých sférach nášho života. Dôkazom toho je aj video Chrisa Browna, na ktorom zachytil najväčšieho európskeho pavúka druhu segestria florentina. Náhodne si ho všimol v diere tehlovej steny pred svojou prácou na juhozápade Anglicka. Na videu láka pavúka na paličku. Ten aj na chvíľu vylezie a ukáže svoje mohutné telo, no vzápätí zalezie späť. "Myslím, že sa tam ukrývajú štyria," hovorí Chris. 

VIDEO Mladík zbadal dieru
Zdroj: YouTube/Viral Press

VIDEO Mladík naďabil na neidentifikovateľné klbko: Zdvihol ho a... toto by ste nikdy nechceli zažiť!

Uhryznutie tohto pavúka nie je pre človeka nebezpečné, môže ho však sprevádzať nepríjemná triaška. Až doteraz sa vyskytoval najmä na juhu Európy, ale otepľovanie klímy mu postupne vytvára dobré životné podmienky aj v teplejších regiónoch Anglicka. Segestria florentina je považovaný za kanibala, pretože potomkovia si s chuťou pochutnajú na svojej matke. Okrem toho rád loví šváby, nočné motýle, včely a osy. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab
VIDEO: Youtube/Viral Press

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články