°C

Pondelok, 24. február 2020. Meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika.

Turistu takmer zabila jazda v zábavnom parku: Radšej si rozmyslite, či na ňu pôjdete!

Zdroj: Facebook/Kevin Perry
22.08.2019 15:36

SALOU - Dovolenka v španielskom letovisku Salou v Katalánsku sa stala takmer osudnou pre mladého Severoíra. Ten sa vybral na horskú dráhu v zábavnom parku, no počas jazdy utrpel ťažké poškodenie pľúc. Podľa lekárov mal obrovské šťastie, pretože následky adrenalínovej zábavy mohli byť v tomto prípade smrteľné.


Dvadsaťročný Kevin Perry z Belfastu určite nezabudne na horskú dráhu, ktorú sa rozhodol otestovať v zábavnom parku v provincii Tarragona. Po jazde dráhy, ktorá zrýchľuje z nuly na 200 km/h za pár sekúnd, začal vraj cítiť na hrudníku obrovský tlak. Ešte v parku preto vyhľadal lekársku pomoc. "Myslel som si, že mám infarkt. Ale povedali mi, že to prejde, a tak som si išiel ľahnúť do hotela," spomína.

Turistu takmer zabila jazda
Zdroj: Facebook/Kevin Perry

Keď sa Kevin na druhý deň ráno zobudil, veľmi sa zľakol, pretože na posteli našiel krvavé zrazeniny. Mama ho okamžite zobrala do nemocnice, kde mu diagnostikovali pneumotorax, čiže nahromadenie vzduchu v hrudnej dutine. V priebehu piatich dní mladíka dvakrát operovali. Najskôr mu z pľúc odsali krv, potom vzduch. 

Turistu takmer zabila jazda
Zdroj: Facebook/Kevin Perry

Lekári Perrymu povedali, že takýto silný tlak v hrudníku mu mohol poškodiť srdcový sval. "Naozaj sa to zle počúvalo, keď mi hovorili, že moje srdce mohlo doslova prasknúť," vraví Kevin. Po zákrokoch sa ešte nejaký čas zotavoval v Španielsku, pretože lekári mu zakázali lietať. Domov tak cestoval s otcom tri dni autom. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články