Hlavolam na FOTO by ste mali rozlúsknuť do ôsmich sekúnd: Zvládnete to? | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Hlavolam na FOTO by ste mali rozlúsknuť do ôsmich sekúnd: Zvládnete to?

Zdroj: Swift Direct Blinds
05.08.2019 18:38

LONDÝN - Návštevníkov stránky Swift Direct Blinds dokonale zmiatol obrázkový hlavolam so záplavou kvetov. Práve v pestrofarebnej flóre by mali hádajúci nájsť drobnú pracujúcu včielku. Autori zakvitnutej hádanky však nechcú takýmto milým spôsobom iba potrápiť užívateľov, ale zároveň poukazujú na nutnosť dôslednejšej ochrany včelstva.


Včely plnia v prírode nenahraditeľnú funkciu. Od ich opeľovania je závislých 30 percent pestovaných plodín a okolo 90 percent divo rastúcich rastlín. "Včely sú v tomto smere najdôležitejšia skupina hmyzu, pretože majú obrovský vplyv na pestovanie plodín v poľnohospodárstve," hovorí zakladateľ environmentálnych služieb AMES Group Alan Read. A práve potreba ochrany včelstva inšpirovala portál Swift Direct Blinds, ktorý zverejnil kvetmi zaplavenú obrázkovú hádanku. Užívatelia na nej musia nájsť drobnú usilovnú včielku.  

Hlavolam na FOTO by
Zdroj: Swift Direct Blinds

Autori dúfajú, že ich hlavolam pomôže zvýšiť povedomie o dôležitosti včiel, ktoré sú mimoriadne potrebné pre fungujúci ekosystém našej planéty. "Hlavolamy a optické ilúzie sú vždy hitom. Dúfame však, že tento posledný nevyvolá iba zábavu, ale aj otvorí priestor pre osvetu a poukáže na potrebu ochrany včelstva," poznamenal David Roebuck z vedenia spoločnosti Swift Diret Blinds. Mimochodom, hlavolam by ste mali zvládnuť za menej ako osem sekúnd. 

Hlavolam na FOTO by
Zdroj: Swift Direct Blinds

Podarilo sa vám nájsť včelu za menej ako osem sekúnd?

59 % nie
áno 41 %

Hlasovalo: 1161Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články