°C

Utorok, 2. jún 2020. Meniny má Xénia, zajtra Karolína.

Prekvapujúci objav v Lochnesskom jazere: Profesor tvrdí, že príšera môže byť skutočná!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
05.06.2019 09:10

Vedci zozbierali vzorky DNA, ktoré v škótskom jazere Loch Ness zanechali rôzne živočíchy. Ich výskum dokazuje, že stará legenda o lochnesskej príšere môže byť skutočnosťou. Profesor Neil Gemmell dúfa, že všetky podrobnosti o štúdii zverejnia už budúci mesiac.


Výskumníci odobrali vzorky DNA z troch rôznych hĺbok jazera Loch Ness. Vzorky pochádzali z kože, šupín, kožušiny a výkalov živočíchov. Následne ich poslali do laboratórií na Novom Zélande, v Austrálii, Dánsku a Francúzsku. Profesor Neil Gemmell z Univerzity of Otago na Novom Zélande tvrdí, že výsledky môžu boli skutočne prekvapujúce. 

Školáčka (12) mala odfotiť monštrum v jazere: Experti jasajú, najlepšie FOTO za 12 rokov!

Zároveň dúfa, že bližšie informácie o výsledkoch DNA vzoriek uverejnia už budúci mesiac. Naznačil, že populárna teória o existencii lochnesskej príšery môže byť pravdivá. Podľa nej lochneska vyzerá ako dlhosrstý plesiosaurus, ktorý prežil dokonca aj dinosaurov. 

Prekvapujúci objav v Lochnesskom
Zdroj: foxnews.com

Ďalším, pravdepodobnejším vysvetlením, je, že lochnesská príšera je v skutočnosti jeseter alebo obrovský sumec žijúci v jazere. "Je na tom niečo hlboko tajomné? Záleží na tom, čomu veríte," dodáva Gemmell.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články