FOTO Dovolenka z pekla: Muž (66) sa nakazil na Cypre, takmer sa z neho stal invalid | Topky.sk

Štvrtok, 27. jún 2019. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

FOTO Dovolenka z pekla: Muž (66) sa nakazil na Cypre, takmer sa z neho stal invalid

Zdroj: profimedia.sk
21.05.2019 15:39

STAINTON - Bývalý hasič sa učí znova chodiť, na dovolenke na Cypre totiž prekonal vážnu chorobu. Začal trpieť hnačkou a únavou, preto po príchode domov zašiel k doktorovi. Výsledky ukázali, že trpí dvoma druhmi kampylobaktérie a E.colibaktériou, ktoré sa najčastejšie vyskytujú pri otrave jedlom.


Šesťdesiatšesťročný Charles Johnson vlani na začiatku decembra spoločne so svojou manželkou Julie navštívil Cyprus. Nešlo však o žiadnu dovolenku snov; ešte počas nej totiž začal trpieť hnačkami a neustálou únavou. Po príchode do Veľkej Británie sa symptómy ešte zhoršili.

Lekári zistili, že za všetkým stoja baktérie. Situácia sa zhoršila v momente, keď sa Charles nedokázal postaviť na nohy. Následne mu bol diagnostikovaný vzácny Guilliain-Barreov syndróm, ktorý napáda nervy a môže viesť až k paralýze. V nemocnici strávil asi desať týždňov. 

FOTO Dovolenka z pekla:
Zdroj: profimedia.sk

V súčasnosti vyzýva právnikov, aby mu pomohli získať odpovede a spravodlivosť po jeho strašnom utrpení. "Neviem, ako sa to stalo. Mám pocit, že na isté odpovede mám právo a chcem vedieť, či som mal šancu vyhnúť sa tej nočnej more," vysvetlil Angličan. 

FOTO Dovolenka z pekla:
Zdroj: profimedia.sk

Hovorca spoločnosti RSD Travel, cez ktorú Johnson na Cyprus cestoval, vyhlásil, že sťažnosť eviduje. Dodal však, že agentúra sa nesmie vyjadrovať k prebiehajúcim právnym prípadom.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články