FOTO Bábätko vyvolalo rozruch na pôrodnej sále: Otvorilo ústa a lekári zostali ohromení | Topky.sk

Nedeľa, 19. máj 2019. Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard.

FOTO Bábätko vyvolalo rozruch na pôrodnej sále: Otvorilo ústa a lekári zostali ohromení

Bethany s Avery na rukách
Bethany s Avery na rukách
Zdroj: profimedia.sk
20.02.2019 12:06

BLACKPOOL - Mamička Bethany Greenová rieši so svojou štvortýždňovou dcérou starosti, s ktorými sa bežne iné bábätká stretávajú až oveľa neskôr. Jej dieťatko sa totiž stalo najmladším pacientom na zubnej klinike Genix Healthcare v anglickom Blackpoole, kde mu budú operačne odstraňovať natálny zub.


Narodenie malej Avery vyvolalo poriadny rozruch už na pôrodnej sále. Zdravé, takmer trojkilogramové dievčatko, sa totiž narodilo s mliečnym zubom. 

FOTO Bábätko vyvolalo rozruch
Zdroj: profimedia.sk

"Pediater mi odporučil, aby som všetko konzultovala so zubárom," povedala osemnásťročná matka Bethany. Štvortýždňové bábätko sa tak stalo najmladším pacientom na zubnej klinike Genix Healthcare, kde mu zub vyrastajúci zo spodnej časti ďasna chirurgicky odstránia. 

FOTO Bábätko vyvolalo rozruch
Zdroj: profimedia.sk

"Zubár bol veľmi prekvapený, zavolal aj študenta a prezerali si ústa mojej dcérky," smeje sa tínedžerka. "Natálne zuby sú výnimočné a je potrebné ich odstrániť z viacerých dôvodov. Môžu sa kedykoľvek uvoľniť a zadusiť bábätko, prípadne vyvolať zápal," vysvetľuje detský dentista Richard Welbury. A keďže Bethany Avery dojčí, musí to byť pre ňu veľmi bolestivé. Odstránením zúbku sa zároveň vytvorí priestor pre zdravý rast mliečnych zubov.


Galéria

Bethany s Avery na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články