°C

Streda, 2. december 2020. Meniny má Bibiana, zajtra Oldrich.

Ženu (55) po návrate z dovolenky bolelo čelo: Keď zistila príčinu, prišlo jej zle

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
31.01.2019 15:42

LONDÝN - Päťdesiatpäťročná žena sa len nedávno vrátila z dovolenky v africkej Ugande, keď si všimla opuchnuté, začervenané miesta na čele. Lekári sa spočiatku domnievali, že ide o infikovanie hmyzom a nasadili jej antibiotiká. Po niekoľkých dňoch ale zistili, že sa v čele ženy nachádzajú červy.


Istá Angličanka sa vrátila z exotickej dovolenky, krátko nato jej sčervenalo a opuchlo čelo. Lekár si myslel, že ide o alergickú reakciu na uštipnutie hmyzom. Pacientke predpísal antibiotiká a poslal ju domov. O tri dni ale bola späť, pretože jej do hlavy vystreľovala silná bolesť a opuch sa rozšíril aj na okolie očí. Podstúpila niekoľko testov, ktoré ukázali, že sa jej do čela dostali červy. 

Ženu (55) po návrate
Zdroj: Getty Images

"Vrátila som sa naspäť do nemocnice po telefonáte, v ktorom som opísala zhoršenie svojho zdravotného stavu. Moja tvár bola celá opuchnutá a bolela ma hlava. Urýchlene ma dostali na maxilofaciálne oddelenie, kde ma konečne správne diagnostikovali. Normálne mi z toho prišlo zle," uviedla žena. 

VIDEO Žena na svojej verande objavila odporného červa: Toto nájsť doma, tak...

Červy sa podarilo z čela bezpečne odstrániť a pacientka sa úspešne zotavila. Doktori sa domnievajú, že si priložila na čelo stuchnutý uterák, na ktorom boli vajíčka červov. Rovnaký problém u seba zaznamenal aj kamarát syna postihnutej ženy, ktorý si po návrate z Ugandy do Británie našiel červené ložiská na chrbte. Červ sa z jeho tela dostal náhodou, keď si zo začerveneného miesta strhol leukoplast. O prípade informoval odborný časopis British Medical Journal Case Reports. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články