Muž užil desaťkrát viac viagry, ako mal: Neurobte tú istú chybu, inak vás čaká takéto peklo | Topky.sk

Utorok, 20. august 2019. Meniny má Anabela, zajtra Jana.

Muž užil desaťkrát viac viagry, ako mal: Neurobte tú istú chybu, inak vás čaká takéto peklo

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
21.01.2019 13:05

BOSTON - Očných lekárov v Eye and Ear Infirmary v Bostone znepokojoval stav istého pacienta, ktorý začal trpieť nočnou slepotou. Jej príznaky sa u neho objavili po tom, ako vypil fľaštičku tekutého sildenafilu, ktorý je súčasťou modrých tabletiek slúžiacich na podporu erekcie. Jeho zvýšená dávka mu doslova "udrela do hlavy".


S kurióznym prípadom sa stretli lekári bostonskej očnej kliniky, kde museli ošetrovať päťdesiatročného muža trpiaceho nočnou slepotou a extrémnou citlivosťou na svetlo. Muž okrem toho tvrdil, že neustále vidí čierne bodky v tvare šišky. Ako sa neskôr ukázalo, všetky jeho problémy nastali po požití 30 mililitrov sildenafilu, ktorý je súčasťou viagry. Muž totiž prekročil prípustnú dávku až o desaťnásobok a poškodil si obe sietnice. Jeho ťažkosti síce časom ustúpili, ale podivné čierne škvrny vraj z jeho výhľadu nevymizli. 

Muž užil desaťkrát viac
Zdroj: Getty Images

Viagra a jej aktívna zložka sildenafil pôsobia na dilatáciu krvných ciev penisu a tým udržujú jeho erekciu. Pôvodne bola vyvinutá na liečbu vysokého krvného tlaku a bolestí hrudníka spojených s koronárnou chorobou srdca. Vysoká dávka tejto látky pravdepodobne spôsobila, že krvné cievy v očiach pacienta sa neprimerane rozšírili, čo zas viedlo k poškodeniu sietníc a spustilo spomínané poruchy zraku. Pacient sa po ošetrení už na kliniku nevrátil, takže nie je známe, ako a kedy jeho problémy nakoniec úplne vymizli.

Muž vypil energetický nápoj a zažil pekelné chvíle: Šesťhodinová erekcia!

Na podobný prípad upozornil minulý rok aj časopis Rentinal Cases and Brief Reports. Tridsaťjedenročný mladík trpel neprimeranou citlivosťou na svetlo a videl farebné záblesky po tom, ako vypil tekutú viagru. Lekári preto vyzývajú mužov, aby dodržiavali predpísanú dávku a nepoškodzovali si zdravie.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články