Zamestnanec si iba kupoval obed: Ľudia sa chytajú za hlavu, VIDEO šialenej reakcie firmy | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Zamestnanec si iba kupoval obed: Ľudia sa chytajú za hlavu, VIDEO šialenej reakcie firmy

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
28.06.2018 08:48

TOKIO - Japonská spoločnosť zaisťujúca vodovodné služby sa verejne ospravedlnila svojim klientom za svojho zamestnanca, ktorý si 26-krát na tri minúty odbehol kúpiť obed. Jeho správanie podnik označil za škandalózne plytvanie času a strhol mu poldennú výplatu. Na sociálnych sieťach sa zamestnanca zastali a mnoho ľudí spoločnosť za jej reakciu kritizovalo, informoval britský spravodajský server Daily Mail.


Čašníčka (27) zverejnila svoje výplatné pásky: DÔKAZ, ako ju okrádal zamestnávateľ

Šesťdesiatštyriročný pracovník spoločnosti Kobe City Waterworks Bureau, ktorý pracoval pri meste Osaka, počas siedmich mesiacov od septembra 2017 do marca tohto roku strávil celkom asi 78 minút kupovaním tradičného obeda Bento v obchode oproti kancelárii. Jeho zamestnávatelia sa však zhodli, že muž takto plytval časom, za ktorý bol platený.

Muža pristihli náhodou, keď sa jeho nadriadený pozrel z okna. Svoje rozhodnutie chodiť si kupovať obed zamestnanec podľa nadriadených zdôvodnil tým, že potreboval "zmenu tempa".

Spoločnosť vzápätí zverejnila v televízii ospravedlnenie. "Je veľmi poľutovaniahodné, že sa stal taký škandál, chceme preto vyjadriť naše úprimné ospravedlnenie," povedal na kameru predstaviteľ firmy.

Na sociálnych sieťach muž ale rýchlo našiel zástancov a mnohí označovali reakciu spoločnosti za absurdnú. "To už zamestnanci nesmú ani na toaletu? To je ako otroctvo v práci," napísal jeden z užívateľov twitteru. Iný podotkol, že muž si podľa výpočtu odskakoval nanajvýš raz týždenne. V ďalšom príspevku užívateľ reakciu spoločnosti označil za "úplne šialenú" a podotkol, že natočiť video určite zabralo oveľa viac času, než koľko zamestnanec strávil kupovaním obeda.

Celá situácia tak opäť rozdúchala debatu o pracovnej kultúre v Japonsku, kde si zamestnanci málokedy berú voľno či nemocenskú a pracujú často nadčas.

Myslíte si, že toto nie je práca? Omyl! Neuveríte, koho muž žaluje za spôsobenie depresií

V takmer štvrtine japonských firiem pracujú podľa Daily Mail zamestnanci viac ako 80 hodín mesačne nadčas, často bez finančného ohodnotenia. Hoci majú zamestnanci v Japonsku nárok na 20 dní dovolenky ročne, asi 35 percent z nich si nevyberie ani jeden deň voľna.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/Metro news.hasnain

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články