Rodina s deťmi urobila susedke zo života peklo: Draho za to zaplatí, a to doslova | Topky.sk

Nedeľa, 24. jún 2018. Meniny má Ján, zajtra Tadeáš.

Rodina s deťmi urobila susedke zo života peklo: Draho za to zaplatí, a to doslova

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: thinkstock.com
13.03.2018 12:55

LONDÝN - Odškodnenie 100-tisíc libier (111-tisíc eur) za hlučné správanie musí zaplatiť jedna britská rodina s deťmi susedke z bytu pod ňou. Rozhodol o tom súd, podľa ktorého mala rodina položiť na drevené podlahy koberce. O prípade z luxusnej londýnskej štvrti Kensington informovali britské médiá.


Bohatá bankárka Sarvenaz Fouladiová, žijúca v byte za 2,6 milióna libry so svojou matkou, argumentovala tým, že kvôli lomozu ozývajúcemu sa zhora nemá cez deň pokoj. Podľa vlastných slov sa nevyspí ani v noci, pretože hluk neustáva. Počuť je všetko, umývanie riadu, chladničku a predovšetkým deti, ktoré si z bytu urobili ihriská ihriska. 

Rodina s deťmi urobila
Zdroj: thinkstock.com

Advokát rodiny kontroval tým, že bankárka je precitlivená, a že ruch súvisí s bežnými každodennými aktivitami rodiny. Sudca však rozhodol, že rodina s deťmi síce nepôsobila hluk úmyselne, ale že ruch naozaj narušoval život sťažovateľky. Rodina podľa neho porušila nájomnú zmluvu tým, že si nechala urobiť nové drevené podlahy bez povolenia a nepoložila na ne koberce, ktoré by hluk tlmili.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články