Odtajnené FOTO najmilovanejších zločincov 20. storočia: Bonnie a Clyde prevŕtaní guľkami | Topky.sk

Pondelok, 23. júl 2018. Meniny má Oľga, zajtra Vladimír.

Odtajnené FOTO najmilovanejších zločincov 20. storočia: Bonnie a Clyde prevŕtaní guľkami

Mŕtve telá Bonnie a Clydea
Mŕtve telá Bonnie a Clydea, Zdroj: profimedia.sk
07.12.2017 09:37

DALLAS - Kto by nepoznal Bonnie a Clydea! Azda najznámejší kriminálnici na svete, ktorí sa preslávili tým, že lúpili banky a zabili každého, kto im stál v ceste. Podľa toho, ako žili, ale aj skončili - prevŕtaní guľkami. Na svetlo sveta sa dostali doteraz nevidené fotografie z ich života, ale aj po smrti. A na niektoré z nich veru nie je pekný pohľad.


Texaská galéria PDNB (Photographs Do Not Bend) vystavuje šokujúce fotografie zachytávajúce policajnú "popravu" najslávnejšej gansterskej dvojice. Bonnie a Clyde, celými menami Bonnie Elizabeth Parkerová a Clyde Chestnut Barrow, sa prvýkrát na titulkoch novín ocitli v roku 1932 po tom, ako začali lúpiť banky a menšie podniky a v snahe zbohatnúť dokonca neváhali zabíjať. Verejnosť nimi bola očarená a niektorí ľudia im týmto mladým kriminálnikom, ktorí boli do seba šialene zamilovaní, fandili. 

Odtajnené FOTO najmilovanejších zločincov
Zdroj: profimedia.sk

Milencom sa niekoľko rokov darilo unikať pred políciou. Šťastie sa od nich odklonilo v roku 1934, keď ich na diaľnici 54 v štáte Louisiana obkľúčili policajné autá v priebehu dvoch minút a vystrelili na 24-ročnú Bonnie a o rok mladšieho Clydea 107 guliek. Ich legenda ale žije ďalej, momentálne aj vďaka spomínaným fotografiám. Vidno na nich napríklad od guliek prevŕtané auto, mŕtve zakrvavené telá zločincov či objímačky dvojice, ešte keď žila.

Odtajnené FOTO najmilovanejších zločincov
Zdroj: profimedia.sk

Odtajnené FOTO najmilovanejších zločincov
Zdroj: profimedia.sk

Nechýba ani kópia Clydeovho kriminálneho záznamu spolu s jeho odtlačkami a varovaním: "Tento muž je veľmi nebezpečný. Pri jeho zatýkaní treba byť mimoriadne opatrný."

Odtajnené FOTO najmilovanejších zločincov
Zdroj: profimedia.sk

"Z niektorých banditov, ako napríklad Billy the Kid alebo Al Capone, sa stali legendy. Za také sa dajú určite považovať aj Bonnie a Clyde. Obaja boli pekní, predtým, než sa preslávili, boli úplné nuly, a banky vykrádali v čase, keď ich ľudia práve nemuseli (v čase Veľkej depresie zo začiatku 30. rokov 20. storočia, pozn.red.)," povedal riaditeľ galérie Burt Finger. Fotografie získal od ženy, ktorej strýko pracoval v čase, keď Bonnie a Clydea zabili, v miestnych novinách. 


Galéria

Mŕtve telá Bonnie a

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články