Tragédia v Taliansku: FOTO Príšerná smrť chlapca (†11) a rodičov v sopečnom kráteri | Topky.sk

Pondelok, 16. júl 2018. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Tragédia v Taliansku: FOTO Príšerná smrť chlapca (†11) a rodičov v sopečnom kráteri

Miesto nešťastia
Miesto nešťastia, Zdroj: SITA/AP/Ciro Fusco/ANSA
13.09.2017 18:33

POZZUOLI - Jedenásťročný Lorenzo, jeho mama Tiziana (†42) a otec Massimiliano (†45) zomreli v plytkom sopečnom kráteri v talianskej Solfatare, najznámejšom mieste Flegrejských polí. Takzvaná vulkanická kaldera, obrovský 13-kilometrový kráter, sa nachádza západne od Neapola. Prírodnú atrakciu hojne navštevujú turisti z celého sveta.


Leo (†38) si na Havaji vybral strašidelnú smrť: Padal desiatky metrov do krátera sopky

Tiziana Zaramellaová
Tragédia v Taliansku: FOTO
Zdroj: FB/Tiziana Zaramella

Talianske médiá a tlačové agentúry sa rozchádzajú v tom, ako k incidentu došlo. Podľa webu denníka La Repubblica Lorenzo vliezol do ohraničenej oblasti a na pohyblivom piesku skĺzol do plytkého krátera. Rodičia sa neúspešne pokúšali vytiahnuť svojho syna. Trojica sa podľa hasičov pravdepodobne udusila plynmi, ktoré kráter vypúšťa. Agentúra AP napísala, že rodinu mohla zabiť erupcia horúceho bahna. Posledný člen rodiny, sedemročný chlapec, zostal za zábranou a jediný prežil.

Tragédia v Taliansku: FOTO
Zdroj: SITA/AP/Ciro Fusco/ANSA

Po nehode boli tela vyzdvihnuté z krátera a celá oblasť uzatvorená. Chlapec bol zverený sociálnym pracovníkov a úrady kontaktovali jeho starých rodičov v Turíne.

Fotografia Lorenza z roku 2010
Tragédia v Taliansku: FOTO
Zdroj: FB/Tiziana Zaramella

Tragédia v Taliansku: FOTO
Zdroj: SITA/AP/Ciro Fusco/ANSA

Z pôdy v Solfatare uniká para s teplotou 160 stupňov Celzia a plyny, vrátane jedovatého sírovodíka, informovala agentúra Reuters. Na Flegrejských poliach sa nachádzajú tri tucty kráterov a vo veľkom množstve tu unikajú vulkanické plyny.

Tragédia v Taliansku: FOTO
Zdroj: SITA/AP/Ciro Fusco/ANSA

Podľa vulkanológov sú Flegrejské polica jedným z miest, kde potenciálne hrozí erupcia supervulkánu. Ak by sa tento scenár skutočne naplnil, explózia by mohla spôsobiť katastrofu nepredstaviteľných rozmerov, pretože ide o husto osídlenú oblasť, v ktorej žijú približne tri milióny ľudí.

Geológovia polia neustále monitorujú, kontrolujú teploty a analyzujú chemické zloženie plynov. Merania ukázali, že pôda v oblasti za posledných 30 rokov stúpla o 30 centimetrov.

Tragédia v Taliansku: FOTO
Zdroj: SITA/AP/Ciro Fusco/ANSA


Galéria

Miesto nešťastia Tiziana Zaramellaová Fotografia Lorenza z roku

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, sz
FOTO: SITA/AP/Ciro Fusco/ANSA, FB/Tiziana Zaramella

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články