Bizarný zásah cudzineckej polície na letisku v Prahe: Kvôli čudnému votrelcovi meškal let | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Bizarný zásah cudzineckej polície na letisku v Prahe: Kvôli čudnému votrelcovi meškal let

Ilustračné foto
Ilustračné foto
11.07.2017 20:04

PRAHA - Diviak pobehujúci na letisku v Prahe spomalil v noci na pondelok jeden let. Išlo o ojedinelý prípad. ČTK to povedali hovorkyňa Letiska Václava Havla Marika Janoušková a hovorkyňa cudzineckej polície Kateřina Rendlová.


Prekvapenie na rušnej bratislavskej ceste: Cez priechod sa vybrala aj labutia rodinka

Príslušníci cudzineckej polície sa snažili diviaka z letiska vyhnať, ale nakoniec museli zviera zastreliť. V Prahe sú v poslednom čase problémy s premnoženými divikami, ale zatiaľ hlavne na východnom okraji mesta, letisko leží na západnom okraji.

Prasa sa dostalo cez oplotenie do areálu letiska po 01:00. "Jeden let bol kvôli tomu na štarte oneskorený o 20 minút," povedala Janoušková. Žiadne ohrozenie lietadiel alebo väčšie obmedzenie prevádzky na letisku však diviak nespôsobil.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Nočná naháňanie diviaka je podľa hovorkyne letiska aj hovorkyne cudzineckej polície za posledné roky skôr raritou. "Naháňali sme tam zvieratá aj v minulosti, ale nespomínam si, že by medzi nimi bolo divoké prasa," uviedla Rendlová.

Premnožené diviaky spôsobili problémy hlavne na východnom okraji Prahy, kde zničili zeleň aj v okolí zástavby a niekoľkokrát napadli venčené psy. Pražský magistrát tento rok v apríli oznámil, že počty diviakov v Prahe má obmedziť zákaz ich kŕmenia v okolí zástavby a situáciu má zlepšiť tiež prerezávanie zarastených pozemkov vrátane budovania priesekov, kde by mohli poľovníci ošípané lepšie strieľať.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, sz
FOTO: wikimedia, TASR/Štefan Puškáš

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články