°C

Utorok, 4. august 2020. Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia.

VIDEO Mamička vysielala pôrod naživo, je to úplne inak ako vo filmoch

Sarah-Jayne Ljungströmová
Sarah-Jayne Ljungströmová
Zdroj: Facebook/Channel Mum
04.01.2017 13:02

LONDÝN - Angličanka Sarah-Jayne Ljungströmová sa rozhodla, že ľuďom ukáže, ako vyzerá normálny pôrod dieťaťa. Svojím videom zverejneným na sociálnej sieti vyvolala množstvo otázok, ale aj reakcií. Prelomila tabu, ktoré prezentuje materstvo ako niečo tajomné a neprirodzené. Sarah chcela ľuďom ukázať, že pôrod v skutočnosti nevyzerá ako vo filmoch.


Pôrod naživo na Facebooku sledovalo asi 200-tisíc ľudí po tom, ako 35-ročnej žene doma na pohovke praskla plodová voda, keď jedla pizzu. Následne smerovala aj s manželom do nemocnice, kde spustila vysielanie. Celý pôrod trval 24 hodín a Sarah svetu ukázala, ako vyzerajú kontrakcie a kedy sa dieťa posunulo nižšie do pôrodných ciest. Zverejnila celkovo päť videí, no finálny pôrod dieťaťa na nich nevidno. Fotografiu svojho tretieho dieťaťa, dcéry Eveline, ukázala až po pôrode.

FOTO Toto sú prvé tohtoročné bábätká: Netradičné mená, dvojičky či nedočkavé dievčatko

VIDEO Mamička vysielala pôrod
Zdroj: Facebook/Channel Mum

VIDEO Mamička vysielala pôrod
Zdroj: Facebook/Channel Mum

Sarah považuje vloggovanie o pôrode a materstve za úplne prirodzené. Stať sa mamičkou je podľa nej obohacujúce, ale aj osamocujúce. Mamičky by si mali navzájom čo viac pomáhať a dávať si rady, myslí si. Videom chcela ostatným ženám zodpovedať niektoré otázky, ktoré si kladú i ony samy počas materstva, keď sú viac nervózne a zmätené zo zmien, ktoré nastávajú.

VIDEO Mamička vysielala pôrod

...


Galéria

Sarah-Jayne Ljungströmová

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Facebook/Channel Mum; Youtube/Sarah-Jayne Ljungstrom

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články