°C

Štvrtok, 1. október 2020. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

V Poľsku otvorili časovú kapsulu po 80 rokoch: Toto je odkaz nacistov na FOTO

Časová kapsula a jej obsah
Časová kapsula a jej obsah
Zdroj: profimedia.sk
20.09.2016 05:00

VARŠAVA - Napriek vedomiu o jej existencii neboli archeológovia schopní ju vykopať po celé desaťročia. Časová kapsula z roku 1934 totiž bola pochovaná v neprístupnom teréne obklopenom mínami. Nakoniec sa im ju však podarilo vydolovať spod betónu v bývalej nacistickej tréningovej akadémii a výskumníci hovoria, že získané predmety sú vo výbornom stave.


Asistentka monštra Goebbelsa prehovorila po 60 rokoch: Kúzlo nacistov a strach z budúcnosti

Poľskí archeológovia odkryli časovú kapsulu ukrytú pod betónom bývalej nacistickej školy v severozápadnom Poľsku, ktorá mala zachovať predmety z nacistickej éry pre budúce generácie. Veľký čierny valec našli pod strediskom pre vzdelávanie a odbornú prípravu nacistických pracovníkov a dôstojníkov, ktorá bola zrejme pochovaná 22. apríla 1934.

V Poľsku otvorili časovú
Zdroj: profimedia.sk

Podľa ynetnews.com výskumníci po otvorení kapsuly objavili obrázky, fotografie, noviny a dokumenty z nacistického Nemecka spolu s dvoma kópiami knihy Mein Kampf, v ktorej Adolf Hitler načrtol svoje názory na rasovú teóriu a vymedzil radikálne ideológie. Schránka tiež obsahovala list pre budúcich obyvateľov, ktorí ju mali objaviť.

V Poľsku otvorili časovú
Zdroj: profimedia.sk

Existencia časovej schránky bola výskumníkom dobre známa už po desaťročia, ale nemohli sa k nej dostať kvôli zložitému prístupu, ktorý zahŕňal prebojovanie sa cez hrubé vrstvy betónu a zneškodnenie mín uložených nacistami.


Galéria

Časová kapsula a jej

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články