S nápadom povýšiť spomienku na srdcu blízkeho človeka na umelecký šperk, ktorého skutočná hodnota je mnohonásobne vyššia ako suma na cenovke, prišiel Slovák Tomáš Stríž, ktorý sa svojim nápadom úspešne presadil na slovenskom trhu. Najoriginálnejšou myšlienkou sa jednoznačne stali odtlačky prstov gravírované do drahých kovov. Táto originálna pamiatka, zveční stopu v čase na tých, ktorých najviac milujeme.
Vaša firma sa stala známou vďaka spomienkovým predmetom. Ako ste sa k takémuto niečomu dostali?
Pochádzam z rodiny, ktorá už ako štvrtá generácia podniká v oblasti pohrebníctva. Od malička som sa stretával s ľuďmi, ktorí mali v očiach smútok. Hádam toto je dôvod prečo som sa v podnikaní začal orientovať na zmiernenie ich bolesti. Empatia bola vždy v mojej duši hlboko zakorenená. Odtiaľ je len kúsok k ďalšiemu uplatneniu tohto produktu – vyjadrenia vzťahu medzi dvomi osobami, podobne ako keď si pri sobáši ľudia vymenia obrúčky, alebo dajú pri krste dieťatku zlatú retiazku.
Poďme teraz rovno k originálnej pamiatke, ktorá predstavuje odtlačky prstov gravírovaných do zlata a striebra. Kto si môže tento predmet objednať a ako Vám dodá samotný odtlačok?
TOPA TOUCH, odtlačky prstov si môže objednať ktokoľvek. Každému vysvetlím postup. Nejde o nič zložité, odtlačok si ľahko zaobstará každý sám. Stačí na to pečiatková poduška, pomocou nej si odoberiete odtlačok prsta, tak ako to vídať vo filmoch v rôznych kriminálkach. Najskôr sa odtlačí prst na poduške a potom na papier. Potom odtlačky jednoducho stačí odfotiť mobilom a zaslať na mail v dostatočnom rozlíšení. Všetko je o individuálnej komunikácii a objednávke. Hotový výrobok klient dostane do troch týždňov v darčekovom balení.
Čo, ak by niekto chcel napríklad odtlačok nožičky, alebo ručičky dieťaťa, je možné aj toto?
Samozrejme. Veľmi žiadané sú prívesky, ktoré sú pamiatkou na celý život a dieťa ho so svojim odtlačkom prstíka dostáva pri krste. Inak sme v podstate schopní vygravírovať akýkoľvek tvar. Orientujem sa však na odtlačky, ktoré majú vyjadrovať alebo sprostredkovávať vzťahy medzi blízkymi a milovanými osobami. Čo je však ešte možné, je gravírovanie napríklad odtlačkov labiek mačičiek, psíkov a pod. Proste všetko, čo vyjadruje lásku a blízkosť.
Kto si najviac objednáva Vaše prívesky?
Môžem povedať, že škála odberateľov je veľmi široká. Zákazníkov mám po celom Slovensku, nepátram po tom aké majú postavenie, dovolím si však aj hrdo priznať, že je tu aj záujem zo strany známych osobnosti ako sú napr. Dominika Mirgová alebo TWiiNS.
Na záver mi dovoľte otázku, ktorá bude asi najviac zaujímať čitateľov a tou je cena.
Keďže sa jedná o jedinečnosť a drahé kovy, rôzne gramáže, veľkosti príveskov, môžem povedať len toľko, že bežná cena sa pohybuje od 120 € do 290 €. Som samozrejme flexibilný a viem zabezpečiť aj iné zákazky - šité na mieru s odpovedajúcou cenou.
Firmu TOPA nájdete na Facebook stránke TOPA alebo na webovej stránke Topa.sk.
-Reklamná správa-