Unikátne VIDEO tajného mafiánskeho rituálu: Prísaha, ktorú ešte nikdy nikto nevidel! | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Unikátne VIDEO tajného mafiánskeho rituálu: Prísaha, ktorú ešte nikdy nikto nevidel!

Mafiáni prichytení pri rituále
Mafiáni prichytení pri rituále
Zdroj: TASR
19.11.2014 14:44

RÍM - Bezprecedentný videomateriál s iniciačným rituálom do najvyšších vrstiev najväčšej svetovej zločineckej organizácie Ndrangheta zverejnila talianska protimafiánska polícia. Milánski prokurátori dnes na tlačovej konferencii ohlásili výsledky dvojročného vyšetrovania, napísala agentúra DPA.


Polícia taktiež oznámila zatknutie 37 osôb podozrivých z členstva v kalábrijskej Ndranghete, ďalších troch podozrivých umiestnili do domáceho väzenia. Polícia za zamerala najmä na severotalianske mafiánske bunky zločineckého syndikátu v oblasti Lombardska pri hranici so Švajčiarskom, zatknutia sa konali aj na juhu krajiny.

"Po prvý raz sme naživo zdokumentovali prísahu a udeľovanie pozícií," uviedla na tlačovej besede talianska prokurátorka Ilda Boccassiniová. Súčasne dodala, že polícia našla notebook s inštrukčným materiálom pre rituál. Ndrangheta je organizácia so silne hierarchickým systémom. Podľa Boccassiniovej video dokumentuje, ako prežíva mafia vďaka sile tradície.

Mafiánsky rituál
Zdroj: SITA

Iniciačný rituál do elitného tajného spoločenstva La Santa vo vnútri zločineckej organizácie zachytila skrytá policajná kamera. O rituáli vedela dovtedy polícia iba z opisov dezertérov. Nového člena vyzvali, aby prisahal na rodinu do siedmej generácie, že bude chrániť česť svojich múdrych bratov. Nasledujú ďalšie inštrukcie. "Ak budeš neopatrný," varuje zasväcujúci muž v čapici nového člena, "tu sú tabletky s kyanidom. Alebo si zaisti vždy jednu guľku pre seba," dodáva iniciátor rituálu. Medzi tými, ktorí na videu skladajú prísahu, bol aj 17-ročný mladík.

Ndrangheta má sídlo v juhotalianskej Kalábrii, neskôr sa jej pôsobenie rozšírilo na sever krajiny, postupne do Nemecka, Španielska, Južnej Ameriky a Spojených štátov. V roku 2012 označil Ndranghetu šéf talianskej polície Antonio Manganelli za najsilnejšiu pašerácku organizáciu na svete.


Galéria

Mafiáni prichytení pri rituále Mafiánsky rituál

Nástroje k článku



ZDROJ: TASR, np
FOTO: SITA, TASR;
VIDEO: Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články