Piatok19. júl 2024, meniny má Šarlota, Dušana, zajtra Eliáš, Iľja, Eliána

Pod Urpín mieria parkouristi z celej Európy: Medzi nadšencami umenia pohybu aj dvadsiatka dievčat

Parkour Meeting Banská Bystrica Zobraziť galériu (4)
Parkour Meeting Banská Bystrica (Zdroj: PR)

Pre niekoho šialenstvo, pre iného životný štýl. Banská Bystrica privíta už štvrtý ročník nevšedného podujatia, na ktorom sa stretnú športovci, ktorí iba s použitím vlastného tela stvárajú nevšedné kúsky.

Aj štvrtý ročník podujatia Parkour Meeting Banská Bystrica opäť organizujú mladí nadšenci nesúťažnej disciplíny, ktorí sa parkouru venujú už niekoľko rokov. Jedným z nich je aj Dávid Lupták. „Sme veľmi radi, že znova organizujeme toto podujatie, napriek množstvu prekážok, ktoré sa nám postavili do cesty,“ povedal Dávid. Ako správni parkouristi ich však dokázali prekonať. Ich akcia sa uskutoční od stredy 16. júla do piatku 18. júla v Športovej hale Dukla na Štiavničkách, ale aj na rôznych miestach v Banskej Bystrici.

Hostia zo Srbska aj z Veľkej Británie

„Meeting bude tento rok ešte väčší a veríme, že aj nezabudnuteľnejší. Zaregistrovaných totiž máme vyše 170 účastníkov zo Slovenska, Česka a Poľska vo veku od 13 do 26 rokov. Tento rok je medzi nimi aj rekordný počet dievčat, vyše 20,“ pokračoval Dávid. To však nie je všetko, pretože organizátorom sa podarilo pozvať aj zaujímavých zahraničných hostí. „Príde k nám jeden zo svetovo uznávaných parkouristov Daniel Ilabaca z Veľkej Británie a Srb Bogdan Cvetkovic, ktorí budú veľkou motiváciou pre účastníkov, ale veríme, že aj pre ľudí z radov verejnosti,“ vysvetlil.

Čo sa týka programu, v duchu tejto disciplíny, je voľnejší, ale mladý organizátor so svojím tímom mysleli na všetkých. „Určite nechceme, aby parkouristi celé tri dni skákali podľa toho, ako budeme pískať, ale plánujeme aj zopár spoločných aktivít,“ uviedol Dávid. Na mladých nadšencov umenia pohybu čakajú dni plné tréningu a rôzne workshopy pod vedením skúsenejších parkouristov.

Parkour si môžete vyskúšať aj vy!

„Radi by sme touto cestou pozvali aj ľudí, ktorí sa parkouru nevenujú alebo sú iba začiatočníci. Priestor na to bude práve vo štvrtok,“ povedal Dávid. Ktokoľvek sa bude môcť zapojiť do spoločnej rozcvičky a tréningu v Parku pod Pamätníkom SNP, ktoré budú prebiehať od 9:00 a viesť by ich mali práve zahraniční hostia.

Okolo obeda bude pauza, kedy si všetci trochu vydýchnu a po nej sa začne zľahka – workshopmi o parkoure. “Ľudia sa môžu tešiť na praktické ukážky tejto disciplíny, ale záujemcovia z radov vrejnosti získajú aj možnosť, vyskúšať si základné techniky na vlastnej koži,” dodal na záver. Workshopy budú prebiehať ako v Športovej hale Dukla na Štiavničkách, tak i na rôznych miestach (spotoch) v Banskej Bystrici, všetko závisí iba od počasia. Okrem toho plánujú organizátori premietať rôzne parkourové dokumenty a videá. Ak vás parkour zaujal, určite príďte!

O tomto podujatí sa viac dozviete na www.facebook.com/pkmbb.

 

 

 

- reklamná správa -

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu