Zrazili sa vojenské letúny, jeden sa rozpadol na kusy | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Zrazili sa vojenské letúny, jeden sa rozpadol na kusy

Ilustračné foto
Ilustračné foto
06.08.2010 15:30

MOSKVA - Kolízia dvoch ruských bojových lietadiel Su-25 dnes na Sibíri viedla k pádu jedného z nich. Horiaci stroj na zemi poškodil sedem obytných domov, obaja jeho piloti sa úspešne katapultovalI. Oznámila to agentúra Interfax s odvolaním sa na armádnych vyšetrovateľov.


Podľa prvých oficiálnych správ sa bojové lietadlo zrútilo juhovýchodne od Bajkalského jazera kvôli technickej poruche a na zemi žiadne škody nespôsobil. Nemenovaný člen skupiny vojenských vyšetrovateľov ale neskôr novinárom povedal, že k incidentu došlo pri párovom lete dvoch strojov Su-25. Jeden z nich sa zozadu priblížil k druhému stroju natoľko, že do neho narazil a vážne ho poškodil.

"Stroj sa rozpadol na kusy, najväčší má v priemere len meter," uviedol jeden z vyšetrovateľov. Po páde letún poškodil strechy siedmich domov obce Mogojtuj, tlaková vlna vybila okná v širokom okolí. Jeden z dvoch pilotov zrúteného letúna si pri katapultovaní zlomil ruku, nikto ďalší zranený nebol.

Velenie ruskej armády informáciu odmietlo akokoľvek komentovať. Vydalo pokyn, aby všetky lety lietadiel Su-25 boli do vyšetrenia havárie pozastavené.


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: wikimedia.org

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články