Pondelok27. máj 2024, meniny má Iveta, zajtra Viliam

Vybudujeme ohromnú vojenskú silu, tvrdí sestra severokórejského vodcu

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA/Korean Central News Agency/Korea News Service via AP)

SOUL - Severná Kórea bude pokračovať v budovaní "ohromujúcej a najsilnejšej vojenskej sily" na ochranu svojej suverenity a mieru v regióne, vyhlásila Kim Jo-džong, vplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una, informovala v stredu tamojšia tlačová agentúra KCNA. Informuje o tom správa z tlačovej agentúry Reuters.

Kim Jo-džong ďalej uviedla, že séria vojenských cvičení americkej armády v regióne v tomto roku, počnúc manévrami s ostrou streľbou, ktoré sa uskutočnili s "juhokórejskými bábkovými vojenskými gangstrami", privádza regionálne bezpečnostné prostredie do nebezpečného chaosu.

archívne video

Severná Kórea pripavená na vojnu

"Budeme pokračovať v budovaní ohromujúcej a najsilnejšej vojenskej sily na ochranu svojej suverenity, bezpečnosti a mieru v regióne," vyhlásila podľa KCNA 36-ročná Kim Jo-džong. Armády USA a Južnej Kórey v uplynulých mesiacoch uskutočnili celý rad cvičení vo väčšom rozsahu a intenzite na základe prísľubu lídrov oboch krajín zvýšiť vojenskú pripravenosť proti vojenským hrozbám zo strany KĽDR.

Podľa juhokórejskej armády uskutočnilo v apríli približne 100 vojenských lietadiel dvojtýždňové letecké cvičenie. Severná Kórea tvrdí, že vojenské cvičenia USA sú prípravou na jadrovú vojnu proti Pchjongjangu. Washington a Soul však uisťujú, že cvičenia majú výlučne obranný charakter a pravidelne sa uskutočňujú na udržanie pripravenosti.

Viac o téme: Kim Čong-unSeverná KóreaSestraKim Jo-džongVojenská sila
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu