Štvrtok23. máj 2024, meniny má Želmíra, zajtra Ela, Vanesa

Severokórejský vodca Kim Čong-un prisľúbil ďalší rozvoj vzťahov s Čínou

Severokórejský vodca Kim Čong-un sa stretol s Zhao Leji, predsedom Národného ľudového kongresu Číny
Severokórejský vodca Kim Čong-un sa stretol s Zhao Leji, predsedom Národného ľudového kongresu Číny (Zdroj: SITA/Korean Central News Agency/Korea News Service via AP)

PCHJONGJANG - Severokórejský vodca Kim Čong-un v sobotu v Pchjongjangu s predsedom stáleho výboru politbyra Ústredného výboru Komunistickej strany Číny Čaom Le-ťim rokoval o spôsoboch ako prehĺbiť vzájomné vzťahy medzi týmito dvomi krajinami, informujeme podľa agentúry Jonhap.

Kim Čaovu návštevu označil za významnú v spojitosti s potvrdením neporaziteľnosti priateľstva medzi KĽDR a Čínou i v spojitosti s ďalším rozvojom a spoluprácou týchto krajín, uviedla severokórejská štátna tlačová agentúra KCNA. Kim vyjadril očakávanie, že pokračovanie v pretrvávajúcich tradíciách priateľstva povedie k úspešnému naplneniu, píše Jonhap.

Si Ťin-pching a Kim Čong-un sa naposledy stretli v roku 2019

Čao Le-ťi pricestoval do Severnej Kórey ešte minulý týždeň pri príležitosti 75. výročia nadviazania vzájomných diplomatických vzťahov. Po prezidentovi Si Ťin-pchingovi a premiérovi Li Čchiangovi je tretím najvyššie postaveným čínskym politikom. Si Ťin-pching a severokórejský vodca Kim Čong-un sa naposledy stretli v roku 2019, pripomenula agentúra AFP.

Viac o téme: ČínaKim Čong-unSeverná Kórea
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu