Sobota2. marec 2024, meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila

Syn amerického prezidenta má ďalší problém: Hunter Biden bol v Kalifornii obvinený z daňových únikov

Hunter Biden
Hunter Biden (Zdroj: TASR)

WASHINGTON - Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, bol vo štvrtok v americkom štáte Kalifornia obvinený z daňových únikov. Informuje o tom agentúra AP a americká televízia CNN.

Podľa tímu špeciálneho vyšetrovateľa Davida Weissa syn amerického prezidenta medzi rokmi 2016 a 2019 nezaplatil dane vo výške najmenej 1,4 milióna dolárov. Hunter Biden "minul milióny dolárov na extravagantný životný štýl namiesto toho, aby platil svoje dane", uviedol vo vyhlásení Weiss. V prípade dokázania viny mu hrozí až 17 rokov väzenia.

Druhé obvinenie

Ide o druhé obvinenie, ktorému Hunter Biden (53) čelí. V americkom štáte Delaware je obvinený z nezákonného nákupu a držby zbrane. V roku 2018 mal v dotazníku klamať, aby si mohol zaobstarať zbraň, ako aj z toho, že takúto zbraň vlastnil v čase, keď užíval drogy.        

Syn amerického prezidenta v júli predložil federálnej sudkyni Maryellen Noreikovej návrh dohody o vine a treste. V nej sa priznával k dvom daňovým únikom v celkovej výške asi 100.000 dolárov, za ktoré mal dostať dvojročnú podmienku. Sudkyňa však dohodu zamietla, keďže by podľa nej zabezpečovala pre obžalovaného imunitu aj pred prípadnými ďalšími stíhaniami, vrátane jeho podnikateľských aktivít na Ukrajine a v Číne. V prípade daňových únikov bola pôvodne očakávaná nová dohoda o vine a treste s prokuratúrou, pripomína AP.
 

Viac o téme: Daňové únikyObvinenie Hunter Biden
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu