Štvrtok22. február 2024, meniny má Etela, zajtra Roman, Romana

Dráma vo Viedni! Školy dostali mailom vyhrážky o uložení bomby, nastala evakuácia

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: thinkstock)

VIEDEŇ — Vo viacerých školách v rakúskej metropole Viedeň museli v stredu prerušiť vyučovanie po tom, ako tam anonym nahlásil uloženie bomby. Budovy boli počas prehliadky evakuované, oznámila podľa agentúry APA polícia na sociálnej sieti X.

Neskôr spresnila, že výhražné maily dostalo sedem odborných škôl v štyroch viedenských obvodoch. Prehliadky vo všetkých budovách už boli ukončené, žiadne nebezpečné predmety sa však nenašli. Vyučovanie v týchto školách mohlo pokračovať.

Archívne video

Obchodné centrum Central v Bratislave je po nahlásení bomby krátko popoludní opäť v prevádzke (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

Okrem príslušníkov z Úradu na ochranu ústavy zasahovali aj experti na výbušniny a ďalšie policajné zložky. Weby denníkov Österreich a Kronen Zeitung informovali, že maily poslala "teroristická skupina Corleone", ktorá bojuje v mene Islamského štátu a od 7. do 11. novembra chce vykonať „očistu viedenských škôl“ od káfirov, čo je arabský termín pre neveriacich.

Expert na terorizmus z rakúskeho ministerstva vnútra pre Kronen Zeitung uviedol, že autori výhražných mailov sa môžu nachádzať v zahraničí a chcú len vyvolať neistotu. V Rakúsku platí od polovice októbra zvýšený stupeň varovania pred terorizmom, pripomína Kronen Zeitung.

Viac o téme: BombaViedeňŠkola
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu