Pondelok2. október 2023, meniny má Levoslav, zajtra Stela

Panika v Disneyho zábavnom parku: Namiesto spúšťania atrakcií odchytávali medveďa!

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/AP/Ted Shaffrey file)

ORLANDO - Divý medveď baribal vnikol v pondelok ráno do zábavného parku Walt Disney World na Floride. Zdržalo sa tým otvorenia niektorých atrakcií, neskôr sa ho však podarilo odchytiť, informuje správa agentúry AP.

Zamestnanci parku a Úradu na ochranu rýb a divých zvierat (FWC) štátu Florida sa medveďa pokúšali odchytiť, čo sa podľa vyjadrenia parku podarilo v popoludňajších hodinách. "Väčšinou je najlepšie dať medveďom priestor, aby odišli samé, no vzhľadom na situáciu sa naši zamestnanci rozhodli medveďa odchytiť a premiestniť," uviedli vo vyhlásení zástupcovia FWC.

Zrejme hľadal potravu

Medveď zrejme hľadal potravu, aby si vytvoril tukové zásoby na zimu, dodali zástupcovia FWC. Medveď baribal, známy aj ako medveď čierny, je druh severoamerického medveďa obývajúci najmä severské lesy a tundry Kanady, no vyskytuje sa aj v močiaroch Louisanny a subtropických lesoch Floridy a Mexika. Na rozdiel od niektorých iných druhov medveďov sa vie znamenite šplhať po stromoch a dokáže aj výborne plávať. Radí sa k šelmám, no väčšinu jeho potravy tvoria rastliny. Nepohrdne však ani medom, vajíčkami vtákmi, či rybami. 

Viac o téme: MedveďOdchytDisneyOchranári
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu