Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Polícia musí po nehode autobusov pri Brne vypočuť cestujúcich 25 národností

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Twitter.com/Policie ČR)

PRAHA - Vyšetrovanie pondelkovej nehody dvoch autobusov neďaleko Brna, z ktorých jeden bol slovenský, bude podľa českej polície komplikované, keďže musí vypočuť všetkých cestujúcich – a tí pochádzali z celkovo až 25 krajín vrátane Nigérie či Venezuely. Česi sa podľa polície v autobusoch neviezli, uvádza sa v článku, ktorý bol zverejnený spravodajským serverom iDNES.cz.

VIDEO Neďaleko Brna sa zrazili dva autobusy, zasahuje tam aj záchranársky vrtuľník, zranených rátajú v desiatkách

Neďaleko Brna sa zrazili dva autobusy, zasahuje tam aj záchranársky vrtuľník, zranených rátajú v desiatkách (Zdroj: Twitter.com/Policie ČR)

Na mieste nehody na českej diaľnici D2 v pondelok popoludní zasahovalo 26 zdravotníckych posádok a tri vrtuľníky. "Ošetrili sme 77 pacientov, z nich jeden zomrel. Štrnásti boli v ťažkom stave," vyhlásila na utorkovej tlačovej konferencii riaditeľka záchranky Juhomoravského kraja Hana Albrechtová.

Akciu záchranári ukončili v priebehu necelých dvoch hodín. Dvaja pacienti museli podstúpiť operáciu. Všetci zranení sú v súčasnosti mimo ohrozenia života. Zástupca riaditeľa krajských hasičov popísal zásah ako jeden z najnáročnejších za posledné roky. Z autobusov museli vyslobodzovať 12 zakliesnených osôb.

Vodič podľahol zraneniam

Polícia v súčasnosti zisťuje, či bola príčinou nehody zdravotná indispozícia vodiča českého autobusu, porucha, vysoká rýchlosť alebo nedodržanie bezpečnej vzdialenosti. "Vodič zájazdového autobusu s českým evidenčným číslom z nezistených príčin pri vjazde do tvoriacej sa kolóny neubrzdil a narazil do slovenského autobusu idúceho pred ním. Náraz bol, bohužiaľ, taký silný, že (vodič) na následky zranení na mieste zomrel," uviedla polícia podľa servera Novinky.cz. 

Pri nehode linkového autobusu slovenskej spoločnosti Turancar, do ktorého zozadu narazil český zájazdový autobus, sa podľa slovenského ministerstva zahraničných vecí ľahko zranilo šesť Slovákov. 

Viac o téme: NehodaCestujúciPolícia Brno
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu