Piatok8. december 2023, meniny má Marína, zajtra Izabela

Neuveriteľný prípad v Mexiku: Skupinka ozbrojencov uniesla 14 zamestnancov polície

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

MEXIKO - Štrnásť administratívnych zamestnancov policajného zboru v juhomexickom štáte Chiapas v utorok uniesla na diaľnici skupina ozbrojencov. TASR správu prevzala v stredu z agentúry AFP, ktorá sa odvolala na miestne úrady.

Štátne a federálne zložky spustili pátraciu operáciu po 14 pracovníkoch policajného zariadenia, ktorých zajali ozbrojení muži, uviedla štátna bezpečnostná agentúra vo vyhlásení. K incidentu došlo na úseku diaľnice, ktorá spája mestá Ocozocoautla a Tuxtla Gutiérrez, približne 700 kilometrov juhozápadne od mexického hlavného mesta Mexiko.

Ženy prepustili

Noviny Reforma informovali, že ozbrojení muži zastavili vozidlo, ktoré prevážalo zamestnancov polície, zobrali im mobilné telefóny a prikázali im ľahnúť si na zem. Ženy prepustili, no mužov podľa novín zajali. Konflikty medzi zločincami a políciou sa v Ocozocoautle nedávno znásobili, píše AFP. Oblasť je známou tranzitnou trasou pre migrantov a obchod s drogami. Od roku 2006, keď mexická vláda - kontroverzne - nasadila do boja proti drogovým kartelom armádu, bolo v Mexiku zaznamenaných viac ako 350.000 vrážd a približne 110.000 zmiznutí. Väčšina z nich je pripisovaná zločineckým gangom.

Viac o téme: únosPolícia MexikoOzbrojená skupina
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu