Nedeľa3. december 2023, meniny má Oldrich, zajtra Barbora, Barbara

Teslu čaká v Číne zvolávacia akcia: Týkať sa má 1,1 milióna vozidiel

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Zoznam s.r.o.)

PEKING - Tesla musí v Číne pomocou aktualizácie softvéru vo viac než 1,1 milióna vozidiel odstrániť potenciálne bezpečnostné riziko. Informuje správa agentúry DPA.

Čínska štátna agentúra pre reguláciu trhu v piatok (12. 5.) uviedla, že americký výrobca elektromobilov musí zvolať autá na opravu, pričom akcia sa začne 29. mája. Celkovo sa to týka troch importovaných modelov Tesla a dvoch modelov vyprodukovaných v šanghajskom závode. Ide o vozidlá vyrobené v období od januára 2019 do apríla 2023.

archívne video Hrozivá nehoda vozidla Tesla: Dvaja zranení! Z auta zostala kopa šrotu

Hrozivá nehoda vozidla Tesla: Dvaja zranení! Z auta zostala kopa šrotu (Zdroj: Profimedia)

Podľa čínskeho úradu sa problém týka bŕzd. Tesla by ho mala odstrániť aktualizáciou softvéru, ktorá sa zrejme bude realizovať prostredníctvom mobilného pripojenia, to znamená, že vozidlá nebude potrebné zvolať do servisu. V novembri 2022 zahynuli pri nehode v juhočínskej provincii Kuang-tung dvaja ľudia potom, ako vozidlo Tesla Model Y vo vysokej rýchlosti vrazilo do davu.

Čínske štátne médiá špekulovali, že dôvodom bolo zrejme zlyhanie bŕzd. Čína je pre Teslu po Spojených štátoch druhým najdôležitejším trhom. Americká spoločnosť otvorila v roku 2019 svoj prvý medzinárodný výrobný závod "Gigafactory 3" v Šanghaji.

Viac o téme: AutáBezpečieTesla
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu