Sobota2. december 2023, meniny má Bibiána, Viviána, zajtra Oldrich

Muž strieľal do skupiny ľudí: Jeden človek je v ohrození života, páchateľ postrelil aj dieťa!

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

METZ - Najmenej piatich ľudí postrelil muž pri meste Metz na severovýchode Francúzska blízko luxemburských hraníc, uviedli v nedeľu tamojšie úrady.

Jedna zo zranených osôb je podľa nich v ohrození života, dve ďalšie obete utrpeli ťažké strelné zranenia. K streľbe došlo podľa úradov ešte v sobotu vo večerných hodinách. Útočník spustil paľbu z auta na skupinu mladých ľudí v obci Villerupt severne od mesta Metz v departemente Meurthe-et-Moselle. Miesto, kde došlo k streľbe, je podľa tamojších predstaviteľov známe obchodovaním s drogami.

Jedna z postrelených osôb je maloletá

Jedna z postrelených osôb je maloletá, najstaršia obeť streľby má 30 rokov, píše DPA. Noviny Le Parisien v nedeľu uviedli, že páchateľa už medzičasom polícia identifikovala. Miestni predstavitelia však túto informáciu nepotvrdili a naďalej o ňom hovorili ako o páchateľovi na úteku. 

Noviny tiež citovali úrad miestneho starostu Pierra Spiazaka, podľa ktorého možno predpokladať, že v prípade streľby mohlo ísť o vyrovnávanie si účtov. Vo Francúzsku totiž často dochádza k tomu, že osoby pohybujúce sa prostredí obchodu s drogami vezmú spravodlivosť do svojich rúk, konštatuje DPA. Zvlášť postihnutá je v tejto súvislosti juhofrancúzska metropola Marseille.

Viac o téme: MužDrogyĽudiaPostrelenieFrancúzskoMetz
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu