Nedeľa3. december 2023, meniny má Oldrich, zajtra Barbora, Barbara

Francúzska polícia pomocou dronov hľadá migrantov pri talianskej hranici

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

PARÍŽ - Francúzska polícia začala používať drony na hraniciach s Talianskom, aby vystopovala rastúci počet prichádzajúcich migrantov. Informovala o tom vo štvrtok tlačová agentúra DPA.

Policajná prefektúra v Nice povolila používanie dronov v určitých úsekoch hranice najprv na obdobie troch mesiacov, napísal vo štvrtok regionálny denník Nice-Matin. Bez kontroly zhora bolo prakticky nemožné vystopovať migrantov v ťažko prístupnej horskej oblasti s množstvom chodníkov, vysvetlila prefektúra. Ďalších 150 policajtov bolo nasadených na sledovanie hranice aj blízko mesta Menton na juhu.

Migrantov posielali cez hranicu vo vlakoch

Podľa prefektúry bolo od začiatku tohto roka na juhu taliansko-francúzskej hranice zadržali 12.607 migrantov, čo je o 40 percent viac oproti rovnakému obdobiu vlani. Okrem sprísnenia francúzskych kontrol pokračujú tiež spoločné operácie s talianskou políciou. V talianskom meste Ventimiglia, v tesnej blízkosti hranice, chytili 15 prevádzačov. Migrantov posielali cez hranicu vo vlakoch, často na strechách vagónov, a tým riskovali ich životy, napísal francúzsky denníka Le Figaro.

Spor medzi krajinami 

Nacionalistické strany vo Francúzsku obviňujú vládu zo zlyhania v utečeneckej politike a v týchto súvislostiach treba vnímať aj mobilizáciu polície na hraniciach, uviedla DPA. Predstavitelia francúzskej vlády zase kritizovali taliansku migračnú politiku. To znovu podnietilo spor medzi oboma krajinami v oblasti migrácie.

Viac o téme: MigrantiTalianskoFrancúzskoDrony
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu