Utorok, 6. jún 2023. Meniny má Norbert, zajtra Róbert.

Strašný nález v Kanade! V močiari sa našli pozostatky šiestich tiel vrátane jedného dieťaťa

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

MONTREAL - Kanadské úrady objavili v močiaroch na rieke Lawrence v provincii Québec na hraniciach medzi Kanadou a Spojenými štátmi telesné pozostatky šiestich osôb. Ich identita nateraz nie je známa. Vo štvrtok to uviedla tamojšia polícia. TASR správu prevzala z agentúry AFP a stanice CBC.


Pátranie sa začalo ešte vo štvrtok popoludní, keď posádka záchranárskej helikoptéry spozorovala na rieke Lawrence prevrátený čln. Pozostatky sa nachádzali v močiari na území zvanom Akwesasne historicky patriacom domorodému kneňu Mohawkov, ktoré sa rozprestiera na pomedzí kanadských provincií Ontário a Québec a amerického štátu New York.

Medzi objavenými sa nachádza aj jedno dieťa

"Polícia sa v súčasnosti snaží pozostatky identifikovať a zistiť, čo v Kanade robili," uviedla polícia vo vyhlásení. Dodala, že príčinu smrti bude možné určiť po vykonaní pitvy a toxikologických bádaní. Medzi objavenými telami sa nachádza i jedno dieťa, pri ktorom sa našiel kanadský pas, píše CBC. Lokalitu, kde sa telá našli, v súčasnosti ďalej prehľadáva oddiel vodnej polície spolu s pobrežnou strážou.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články