Streda, 29. marec 2023. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

Drsná odpoveď Kremľa na darovanie stíhačiek Ukrajine: Tvrdý odkaz pre Slovensko aj Poľsko!

Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavuGaléria fotiek (2)
Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu
Zdroj: SITA/Pavel Bednyakov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

MOSKVA - Stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko a Poľsko plánujú dodať Ukrajine, ruská armáda zničí. Vyhlásil to v piatok Kremeľ.


Video: Slovensko daruje stíhačky MiG-29 Ukrajine 

Reakcia Kremľa prišla krátko po tom, ako slovenská vláda oznámila poslanie techniky na Ukrajinu. "Ako sme už opakovane zdôrazňovali, dodávka tejto vojenskej techniky výsledok špeciálnej vojenskej operácie nijakým spôsobom nezmení. A, samozrejme, všetka táto technika bude zničená," povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov novinárom, pričom inváziu na Ukrajinu označil termínom, ktorý od jej začiatku používa Ruská federácia.

Drsná odpoveď Kremľa na
Galéria fotiek (2)
Zdroj: Topky/ Vlado Anjel

Dočasne poverená vláda slovenského premiéra Eduarda Hegera na piatkovom online rokovaní rozhodla, že Kyjevu poskytne 13 stíhačiek MiG-29 a časť systému protivzdušnej obrany Kub. Ako povedal Heger, príslušná medzinárodná dohoda bola schválená vládou jednohlasne v súlade s Ústavou SR.

Ešte vo februári ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oficiálne požiadal Slovensko o dodanie stíhačiek MiG-29 na obranu pred ruskou agresiou. Heger vtedy povedal, že Slovensko urobí maximum, aby tejto požiadavke vyhovelo.

Aj poľský prezident Andrzej Duda vo štvrtok deklaroval, že Poľsko pošle Ukrajine tucet stíhačiek MiG-29, štyri z nich už v najbližších dňoch. Tieto bojové lietadlá doteraz aktívne pôsobili v poľskej vzdušnej obrane.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články