Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

Taliansky súd schválil žiadosť Belgicka o vydanie podozrivej v kauze Katargate

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRESCIA - Súd v severotalianskom meste Brescia v pondelok schválil žiadosť belgických úradov o vydanie ženy podozrivej zo zapojenia do korupčnej kauzy v Európskom parlamente (EP). Informuje podľa správy agentúra Reuters.

Súd v prípade Silvie Panzeriovej dvakrát odložil pojednávanie pre čakanie na správu o podmienkach v belgických väzniciach. Jej v decembri požiadali, aby žiadosť o vydanie do Belgicka bola zamietnutá pre preplnenosť belgických väzníc. Súd preto požiadal Belgicko o informácie v tejto veci. Panzeriovej otec je bývalý europoslanec Antonio Panzeri, podľa belgickej prokuratúry jeden z hlavných aktérov aféry Katargate. Panzeri však akékoľvek obvinenia popiera. Súd ešte v decembri rozhodol o vydaní matky Silvie a Panzeriho manželky Marie Doloresovej Colleoniovej do Belgicka, pripomína Reuters. Colleoniovej právnici sa proti rozhodnutiu súdu odvolali na najvyšší odvolací súd, ktorý rozhodne 31. januára.

Panzeriovej právnik Angelo De Riso uviedol, že obhajoba sa počas nasledujúcich piatich dní rozhodne o prípadnom odvolaní na najvyšší súd. Správu úradov o podmienkach v belgických väzniciach označil za nedostatočnú. Colleoniová a Panzeriová sú v Taliansku v domácom väzení od 10. decembra v súlade s európskym zatykačom. Obe čelia obvineniam z "účasti na zločineckej organizácii, z prania špinavých peňazí a z korupcie". Belgická prokuratúra v kauze Katargate podozrieva grécku europoslankyňu Evu Kailisovú a ďalších z brania úplatkov od Kataru v snahe ovplyvňovať rozhodnutia EÚ. Katar všetky obvinenia odmieta.

Viac o téme: Talianský súdŽiadosť BelgickaKauza Katargate
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu