Pondelok, 5. december 2022. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas.

Dráma v Chorvátsku: Českí turisti uviazli na mori! Z plachetnice ich museli vyťahovať hasiči

Galéria fotiek (3)
Zdroj: JVB Labin

LABIN/RABAC - Pokojnú dovolenku prerušila mierna dráma. V chorvátskej oblasti Labin totiž na plytčine uviazla plachetnica, ktorú si prenajali českí turisti. Siedmich dovolenkárov museli vytiahnuť záchranári. Našťastie sa nikomu nič nestalo.


V chrovátskej oblasti Labin posledné dni pršalo. Dážď však nespôsobil žiadne väčšie školy. Hašici z Profesionálneho hasičského zboru Labin a DVD Rabac však museli zasahovať. Plachetnicu z českými turistami začalo unášať na otvorené more a uviazli na plytčine. 

Dráma v Chorvátsku: Českí
Galéria fotiek (3)
Zdroj: JVB Labin

Turistov museli vyťahovať hasiči

Česi si plachetnicu prenajali v Pule. O incidentne informoval veliteľ JVP Labin Saša Stepančić. Na mieste, kde plachetnica kotvila, došlo kvôli rozbúrenému moru k prerušeniu kotviaceho lana. Plachetnica sa následne odtrhla a unášaná vetrom a vlnami uviazla desať metrov od brehu. Hasiči z nej museli vytiahnuť sedem českých turistov, ktorí boli v tom čase na lodi. 

Dráma v Chorvátsku: Českí
Galéria fotiek (3)
Zdroj: JVB Labin

Nikomu sa našťastie nič nestalo a hasiči ich následne ubytovali v súkromnom byte. Plachetnica však ostala uviaznutá na pláži a nárazy jej spôsobili veľké škody. Aktuálne sa čaká na remorkér, ktorý plachetnicu pomocou žeriavu vytiahne a odvezie do opravy.  Čaká remorkér, ktorý ho pomocou žeriavu vytiahne a odvezie do opravy, píše Glas Istre.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články