Štvrtok18. júl 2024, meniny má Kamila, zajtra Šarlota, Dušana

Fidesz a KDNP budú rokovať o sankciách voči Rusku a o cenách energií

Viktor Orbán
Viktor Orbán (Zdroj: SITA/Bertrand Guay, Pool via AP)

BUDAPEŠŤ - Sankcie Európskej únie (EÚ) voči Rusku a ceny energií budú hlavnou témou schôdze parlamentných frakcií strán maďarského vládneho bloku Fidesz-KDNP, ktorá sa uskutoční v stredu a vo štvrtok v meste Balatonalmádi vo Veszprémskej župe. Pre internetové vydanie denníka Magyar Nemzet to v utorok uviedol predseda frakcie Fideszu Máté Kocsis.

V úvode výjazdového zasadnutia vystúpi tradične s prejavom premiér a predseda Fideszu Viktor Orbán, povedal predseda frakcie. Kocsis pripomenul, že cena zemného plynu od júna 2022, keď Brusel schválil sankcie voči Rusku, sa za mesiac zdvojnásobila a o ďalší mesiac strojnásobila. "Sľubovali, že sankcie ukončia vojnu, ale nestalo sa tak. Európa sa stala chudobnejšou a Rusko bohatším," povedal politik vládneho Fideszu.

Členovia frakcií prerokujú podľa jeho slov aj návrhy zákonov, ktoré sú potrebné na rýchle ukončenie rokovaní medzi Budapešťou a Bruselom o osude fondu obnovy a kohéznych zdrojov EÚ. "Vládne frakcie si v tejto súvislosti vypočujú správy ministerky spravodlivosti Judit Vargovej, ministra riadiaceho úrad vlády Gergelya Gulyása a šéfa rezortu technológií a priemyslu Lászlóa Palkovicsa," dodal Kocsis.

Výjazdové stretnutie frakcií pred začiatkom schôdze

Vládne strany pred začiatkom schôdze parlamentu už tradične organizujú výjazdové stretnutie frakcií. V uplynulých troch parlamentných cykloch na týchto schôdzach prijali účastníci stretnutí dôležité rozhodnutia. Vo februári pred začatím jarnej schôdze zákonodarného zboru frakcie v Balatonfürede pripravovali kampaň do parlamentných volieb a referendum v otázke ochrany detí, podotkol Magyar Nemzet.

Viac o téme: CenyEnergieSankcieRuskoMaďarskoFideszKDNP
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu