Streda17. apríl 2024, meniny má Rudolf, zajtra Valér

Austrália hlási najviac ľudí hospitalizovaných s KORONAVÍRUSOM od začiatku pandémie

Koronavírus v Austrálii
Koronavírus v Austrálii (Zdroj: SITA/Bianca De Marchi/AAP Image via AP)

CANBERRA - Počet obyvateľov Austrálie hospitalizovaných s ochorením COVID-19 dosiahol v pondelok 5450, čo je najviac od začiatku pandémie. Austrálsky zdravotnícky systém v súčasnosti zaťažuje šírenie subvariatov variantu omikron. Informuje o tom agentúra Reuters.

Počet hospitalizovaných s covidom v Austrálii rastie od konca júna. Približne v rovnakom čase sa v krajine stali dominantnými subvarianty BA.4 a BA.5 variantu omikron. Počet hospitalizovaných ľudí s ochorením COVID-19 v Austrálii prekročil doterajšie maximum z januára tohto roka, keď bolo počas prvej omikronovej vlny hospitalizovaných 5390 ľudí.

Rastie aj denný počet úmrtí

V Austrálii okrem toho rastie i denný počet úmrtí, ktorý v sobotu prvýkrát prekonal 100. Situáciu v zdravotníctve okrem toho zhoršuje i to, že je nakazených alebo sa musí izolovať mnoho zdravotníckych pracovníkov. V krajine prepukla nákaza koronavírusu taktiež vo vyše 1000 domovoch dôchodcov. V mnohých týchto zariadeniach pritom chýba personál a tak s ich prevádzkou bude až do septembra vypomáhať armáda, oznámil austrálsky minister obrany Richard Marles.    

Austrália je jednou z krajín, kde je proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaných najviac ľudí. Dvoma dávkami vakcíny sa doposiaľ dalo zaočkovať približne 95 percent ľudí starších než 16 rokov a približne 71 percent obyvateľov je zaočkovaných i posilňujúcou dávkou. V Austrálii tiež zaznamenali približne 9,13 milióna prípadov nákazy koronavírusu a 11.181 súvisiacich úmrtí, čo je relatívne málo v porovnaní s inými rozvinutými krajinami, píše Reuters.

Viac o téme: HospitalizáciaAustráliaKoronavírus
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu