Utorok, 24. máj 2022. Meniny má Ela, Vanesa, zajtra Urban.

Na rastúce napätie pri ukrajinských hraniciach sa už pápež nemôže pozerať: Radšej sa začnite modliť!

Pápež má obavy z diania pri ukrajinských hraniciach.Galéria fotiek (2)
Pápež má obavy z diania pri ukrajinských hraniciach.
Zdroj: TASR/AP Photo/Alessandra Tarantino, Andriy Dubchak

VATIKÁN - Pápež František v nedeľu počas tradičnej modlitby Anjel Pána uviedol, že s "obavami sleduje rastúce napätie súvisiace s Ukrajinou". Veriacich preto vyzval, aby budúci týždeň venovali modlitbám za mier, píše agentúra AFP.


archívne video

"So znepokojením sledujem rastúce napätie, v dôsledku ktorého hrozí, že mieru na Ukrajine bude zasadený nový úder a taktiež spochybnená bezpečnosť európskeho kontinentu," povedal pápež.

Politici by mali spájať ľudí

Zdôraznil, že všetky činy a iniciatívy politikov by mali skôr ako straníckym záujmom slúžiť tomu, aby ľudí spájali. "Ktokoľvek presadzuje svoje vlastné ciele na úkor iných, prehliada svoju ľudskú podstatu, pretože všetci sme boli stvorení ako bratia a sestry," povedal najvyšší pontifex.

Pápež František počas svojho
Galéria fotiek (2)
Zdroj: SITA/AP Photo/Gregorio Borgia
Svätý otec preto v tejto súvislosti navrhol, aby bola streda 26. januára dňom modlitieb za mier. Napätie medzi Ruskom a krajinami západného bloku v posledných týždňoch vzrástlo v súvislosti s presunmi ruských jednotiek k hraniciam Ukrajiny. Moskva však akékoľvek tvrdenia o plánovaní invázie na Ukrajinu odmieta.

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články