Nedeľa3. december 2023, meniny má Oldrich, zajtra Barbora, Barbara

KORONAVÍRUS Holandsko zaznamenalo rekord v počte nových prípadov: Opatrenia sa budú uvoľňovať

Protesty v Holandsku proti koronavírusovým opatreniam
Protesty v Holandsku proti koronavírusovým opatreniam (Zdroj: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

AMSTERDAM - Holandsko zaznamenalo za uplynulých 24 hodín rekordných 42.472 prípadov nákazy koronavírusom. Informoval o tom v pondelok Holandský úrad verejného zdravotníctva (RIVM). TASR správu prevzala od agentúry Reuters a denníka Volkskrant.

Podľa expertov stúpa výrazne počet nových infekcií v krajine od začiatku januára. Za posledný týždeň stúpla aj miera pozitivity testov, konkrétne o 26 percent.

Situácia sa ukľudňuje

Dobrou správou však je, že tempo rastu nových prípadov sa postupne spomaľuje. Smrtnosť na COVID-19 dokonca naďalej klesá. Znižuje sa aj počet pacientov s koronavírusom v nemocniciach. Po prvý raz od konca októbra bolo prijatých menej ako 100 nových pacientov s COVID-19 za jeden deň.

Národné koordinačné centrum pre distribúciu pacientov (LCPS) však očakáva, že koncom januára dôjde k obratu a počet hospitalizovaných bude v dôsledku variantu omikron opäť stúpať.

Uvoľnovať sa budú aj opatrenia

Holandsko sa napriek rastu nových prípadov rozhodlo ešte v piatok uvoľniť viaceré pandemické opatrenia. V sobotu sa otvorili obchody, telocvične aj kaderníctva. Bary, reštaurácie, kaviarne a kultúrne inštitúcie však naďalej zostávajú zatvorené.

Viac o téme: RekordObetePandémiaNové prípadyHolandskoKoronavírus
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu