Piatok, 27. máj 2022. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Počas nepokojov v Kazachstane ukradli z obchodov vyše 1300 kusov strelných zbraní

Nepokoje v KazachstaneGaléria fotiek (3)
Nepokoje v Kazachstane
Zdroj: SITA/AP Photo/Vladimir Tretyakov

NURSULTAN - Viac než 1300 kusov strelných zbraní bolo ukradnutých z obchodov s armádnym vybavením počas protivládnych protestov, ktoré sa v tejto stredoázijskej krajine konali začiatkom januára. Rabovanie sa týkalo najmä obchodov v meste Alma-Ata, uviedol šéf tamojšej polície.


Správu priniesla v nedeľu tlačová agentúra AFP. Viac než 1300 zbraní bolo ukradnutých z armádnych obchodov v Alma-Ate počas nepokojov, ktoré vypukli začiatkom januára. "Skupiny teroristov obsadili sedem armádnych obchodov. Odcudzili zbrane a muníciu. Ukradli celkovo 1347 kusov zbraní," uviedol v nedeľňajšom vyhlásení šéf mestskej polície Kanat Taimerdenov.

V Kazachstane vládnu nepokoje
Galéria fotiek (3)
Zdroj: SITA/AP Photo/Vladimir Tretyakov

Počas nepokojov utrpelo zranenia viac než 4500 ľudí

Takmer 150 civilistov a 11 mužov zákona bolo zabitých počas nedávnych nepokojov v meste Alma-Ata. Informovala o tom v nedeľu tamojšia mestská polícia. Serik Šalabajev, šéf kriminálneho útvaru generálnej prokuratúry, v sobotu vyhlásil, že počas nepokojov v Kazachstane utrpelo zranenia viac než 4500 ľudí a 225 tiel bolo prevezených do márnic. "V Alma-Ate bolo zabitých 11 členov bezpečnostných síl a 149 civilistov," povedal šéf tamojšej polície.

Nepokoje v Kazachstane si
Galéria fotiek (3)
Zdroj: SITA/AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Viac o téme:


 

Súvisiace články

Najčítanejšie články