Sobota, 1. apríl 2023. Meniny má Hugo, zajtra Zita.

Viacero detí v Nemecku zaočkovali vakcínou proti KORONAVÍRUSU neschválenou pre ich vek

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BERLÍN - Viacero detí v Nemecku v nedeľu omylom zaočkovali vakcínou proti covidu, ktorá dosiaľ nebola schválená pre ich vekovú skupinu. S odvolaním sa na miestnych predstaviteľov o tom informovala agentúra DPA.


Nespresnenému počtu detí podali v očkovacom centre v okrese Olpe v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko vakcínu spoločnosti Moderna. Pre deti je však schválená len očkovacia látka od konzorcia Pfizer/BioNTech.

"Rodičia týchto detí boli okamžite informovaní o incidente," uvádza sa v oznámení okresu s tým, že u detí, ktoré dostali nesprávnu vakcínu, v čase odchodu z vakcinačného strediska nepozorovali nič nezvyčajné. Rodičom počas rozhovoru so zástupcom očkovacieho centra objasnili, že Európska agentúra pre lieky (EMA) zatiaľ nerozhodla o súhlase s podávaním vakcíny od Moderny deťom.

Viacero detí v Nemecku
Galéria fotiek (2)
Zdroj: SITA/AP Photo/Martin Meissner

Na žiadosť rodičov záležitosť nahlásili polícii. EMA dala v novembri súhlas s podávaním vakcíny Pfizer/BioNTech deťom vo veku od päť rokov. Je to prvá očkovacia látka proti covidu schválená v EÚ pre deti mladšie ako 12 rokov. Deti dostávajú tretinovú dávku v porovnaní s dospelými.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články