Utorok, 25. január 2022. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Kasárňami OSN otriasli explózie: Výbuchy spôsobili materiálne škody

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BAMAKO - Terčom explózií sa v nedeľu stali dva tábory Organizácie Spojených národov (OSN) v meste Gao na severe afrického štátu Mali. Výbuchy spôsobili materiálne škody, obete si však nevyžiadali. Informovala o tom agentúra AFP.


K explóziám došlo v ranných hodinách a otriasli kasárňami Misie OSN v Mali (MINUSMA). Príslušníci misie, ktorí sa v táboroch nachádzali, boli prinútení na útek a úkryt, spresňuje AFP, ktorej reportéri sa nachádzali na mieste incidentu.

Francúzska armáda uviedla, že došlo len k materiálnym škodám, neprezradila však podrobnosti o možnej príčine explózií. Najnovší incident sa odohral po tom, ako v piatok prišlo pri útoku džihádistov blízko mesta Bandiagara o život 31 civilistov.

Mali sa snaží potlačiť islamistické vzbúrenecké hnutie

Mali sa snaží potlačiť islamistické vzbúrenecké hnutie, ktoré prvýkrát vypuklo na severe krajiny v roku 2012 a odvtedy si vyžiadalo tisíce životov v radoch armády i civilistov. Napriek prítomnosti tisícov francúzskych vojakov i jednotiek Organizácie spojených národov (OSN) zachvátil konflikt strednú časť Mali a rozšíril sa aj do susedných štátov Burkina Faso a Niger. Francúzsko, bývalá koloniálna veľmoc v Mali, viedlo, že zníži počet svojich vojakov v krajinách afrického Sahelu.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články