Streda, 26. január 2022. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Kanada sa spamätáva z mohutných záplav: Dôležité cesty sa podarilo sprístupniť

Zaplavené cesty v KanadeGaléria fotiek (3)
Zaplavené cesty v Kanade
Zdroj: SITA/Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

VANCOUVER - Dôležité cestné a železničné spojenie medzi Vancouverom a zvyškom Kanady, ktoré prerušili katastrofálne záplavy a zosuvy pôdy, bolo v pondelok už väčšinou obnovené. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na kanadské úrady.


Letecká spoločnosť Air Canada od nedele výrazne zvýšila svoju kapacitu nákladnej dopravy do Vancouveru a z neho, aby zmiernila veľké výpadky v dodávateľskom reťazci.

Problémy spôsobili mohutné dažde

Minulý týždeň zasiahli provinciu Britská Kolumbia na západe Kanady prívalové dažde, ktoré spôsobili rozsiahle záplavy a zosuvy pôdy.. Tie poškodili alebo zničili cesty a mosty a vynútili si evakuáciu tisícov ľudí. O život prišli najmenej štyria ľudia, jeden človek je nezvestný.

V tejto situácii museli miestne úrady prideľovať pohonné hmoty a apelovať na miestnych obyvateľov, aby si nerobili neprimerané zásoby potravín, keďže provincia zápasí s problémami s dodávkami základných komodít.

Zaplavené cesty v Kanade
Galéria fotiek (3)
Zdroj: SITA/Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

Ešte nie je koniec

Úrady síce informovali o postupnom návrate do normálu, ale minister verejnej bezpečnosti provincie Britská Kolumbia Mike Farnworth varoval pred ďalšími dažďami a "ďalšími búrkami v najbližších týždňoch".

Zaplavené cesty v Kanade
Galéria fotiek (3)
Zdroj: SITA/Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

Niektoré oblasti očakávajú v pondelok a utorok sneženie, pričom snehu by mohlo napadnúť 25 až 30 centimetrov.

Extrémne počasie v oblasti prichádza po tom, čo Britskú Kolumbiu v lete postihli rekordne vysoké teploty, ktoré si vyžiadali najmenej 500 obetí na životoch, ako aj lesné požiare, ktoré zničili mestečko Lytton.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR/VIDEO: YouTube/The Guardian Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články