Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Veľká novinka: Populárny AliExpress otvára nové logistické centrum! Zásielky sľubujú do troch dní

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
14.10.2021 18:00

VARŠAVA – Milovníci nakupovania cez internet majú dôvod na radosť. Minimálne tí, ktorí holdujú nákupom finančne výhodných kúskov elektroniky, oblečenia či drobného spotrebného tovaru z Číny. Populárny AliExpress otvára logistické centrum v Poľsku.


Čínska platforma pre elektronické obchodovanie AliExpress otvorí v Poľku vôbec svoje prvé nezávislé logistické centrum v strednej a východnej Európe. Obsluhovať má aj okolité krajiny.

Logistické centrum má mať rozlohu 10 000 metrov štvorcových a nachádza sa neďaleko mesta Lodž. Fungovať začne oficiálne ešte pred 11. novembrom a okrem domácich Poliakov bude obsluhovať aj klientov v Rusku, Česku, Rakúsku, Nemecku a na radosť našincov aj na Slovensku.

Veľká novinka: Populárny AliExpress
Zdroj: Getty Images

"Poľsko je naším regionálnym centrom v strednej a východnej Európe. Pre AliExpress tak bolo prirodzenou investičnou voľbou pre prvé logistické centrum v regióne," uviedol generálny riaditeľ pre a strednú a východnú Európu Gary Topp.

Spustenie centra umožní dodávky objednaného tovaru v Poľku do troch dní. V prípade veľkých miest, ako je Varšava, Lodž, Krakov a Katovice bude možné dodať tovar dokonca na druhý deň.

Veľká novinka: Populárny AliExpress
Zdroj: Getty Images

AliExpress patrí čínskej internetovej spoločnosti Alibaba. Platforma bola spustená v roku 2010 a okrem Číny je veľmi populárna v Rusku, Spojených štátoch amerických, Brazílii, Španielsku a vo Francúzsku. V auguste 2019 AliExpress otvoril svoju prvú kamennú predajňu v Európe, ktorá sa nachádza neďaleko španielskeho Madridu.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/VK ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články