Piatok, 22. október 2021. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

VIDEO Ťažké dni pre Macrona: Ochranka v pohotovosti! Najprv facka, teraz schytal vajcece

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Zdroj: SITA/Ludovic Marin, Pool Photo via AP
28.09.2021 09:01

LYON - Francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona zasiahlo v pondelok do pleca vajce, ktoré doňho hodil istý muž počas medzinárodného potravinárskeho veľtrhu v Lyone. Informovala o tom tlačová agentúra AP.


Video z incidentu sa v priebehu dňa rozšírilo na sociálnych sieťach. Vidno na ňom Macrona kráčajúceho pomedzi ľudí, keď v istej chvíli jeho plece zasiahne vajce, avšak nerozbije sa a iba sa odrazí. Dvaja členovia ochranky sa okamžite priblížia k prezidentovi a kryjú ho.

Reportéri prítomní na mieste počuli Macrona povedať: "Ak mi chce niečo povedať, tak nech príde." Úrady nezverejnili žiadne podrobnosti o totožnosti muža, ktorý vajce hodil, ani o motíve jeho konania.

V júni dal Macronovi facku istý muž, keď sa prezident práve zdravil s verejnosťou v malom meste na juhovýchode Francúzska. Macron vtedy reagoval, že bude "naďalej chodiť všade", napriek takýmto prejavom "hlúposti a násilia, ktoré sú v demokracii neakceptovateľné". Macrona vtedy podporili politici z celého politického spektra.

Emmanuel Macron
Zdroj: SITA/LYONMAG.COM via AP

Macron, tak ako jeho predchodcovia, často chodí medzi ľudí a zdraví sa s nimi. Vo Francúzsku sa to nazýva "kúpanie v dave" a ide o typický prvok tamojšej politiky. Do najbližších prezidentských volieb vo Francúzsku zostáva niečo vyše pol roka a 43-ročný Macron ešte neoznámil, či sa bude znovu uchádzať o prezidentský post. Jeho opätovná kandidatúra sa však všeobecne očakáva.


Galéria

Emmanuel Macron Emmanuel Macron

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Twitter Reuters

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články